Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Pöördumine Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu liikmete poole

25. mail 2004. Eesti Linnade Liidu volikogu esimesel koosolekul osalenud 56 liiget otsustasid pöörduda märgukirjaga Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu liikmete poole seoses kohalike omavalitsuste kui hariduselu kohapealsete korraldajate ja kooliomanike kõrvalejätmisega üldhariduse reformi kavandamisest.

Linnade Liit taunib ka Haridus- ja Teadusministeeriumi loodud pretsedenti mitte osaleda ministeeriumidevahelise delegatsiooni töös läbirääkimistel omavalitsustega, mis on kokku kutsutud eelkõige keskvalitsuse ja omavalitsuste eelarveküsimuste ja muude küsimuste lahendamiseks ning kokkulepetele jõudmiseks. Haridus- ja Teadusministeerium on 2005. aasta eelarveläbirääkimiste protsessis kutsunud kokku vaid korra vastava töörühma, ignoreerides läbirääkimiste kodukorda ning head tava.

Linnade Liit ei saa nõustuda omavalitsuste otsustusõiguse vähendamisega üldhariduse korraldamisel. See seab ohtu riigi demokraatliku arengu ning nõrgestab nii omavalitsusi kui ka riiki tervikuna. Samuti ei ole omavalitsuste õiguste kahandamine kooskõlas 38 riigi poolt (s. h Eesti) ratifitseeritud Euroopa kohaliku omavalitsuse harta, Eesti Vabariigi põhiseaduse ja ka koalitsioonileppe põhimõtetega. Nimetatud dokumendid seavad eesmärgiks kohaliku juhtimistasandi tugevdamise ning riiklike ülesannete
delegeerimise eelistatavalt kodanikule kõige lähemal seisvale võimutasandile.

Kohalikud omavalitsused olid ja on jätkuvalt seda meelt, et kavandatava haridusreformiga ei tohi seada ohtu laste põhiseaduslikku õigust saada tasuta üldharidust. Vastavalt põhiseadusele peavad riik ja kohalikud omavalitsused ülal vajalikul arvul õppeasutusi, et teha  tasuta haridus kättesaadavaks kõigile lastele, sõltumata nende elukohast ja sotsiaalsest taustast.

Soovime vaatamata lahkhelidele leida võimalusi koostööks Haridus- ja Teadusministeeriumiga ning osaleda ühiste seisukohtade väljatöötamises ning kujundamises haridusvaldkonna tugevdamisel.

Linnade Liit on seisukohal, et omavalitsuste esindajatel on suur kogemustepagas ning piisavalt ettepanekuid, kuidas haridussüsteemi tõhustada ning tagada üldhariduse kvaliteet ja kättesaadavus, mis on haridusreformi väljatöötamisel seatud praegu peamisteks lähtealusteks.

Lugupidamisega

Eesti Linnade Liidu volikogu


Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus
 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit