Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > ELL-uudis (listi uudiskirjad)


07.05 Kredex+harta+seminarid

Siseministeeriumi vahendusel on meieni jõudnud allpool lisatud programm.

Riigi ja EL-i rahadega kavandatakse lisaks riigiametnikele ka KOV ametnike koolitust. Ettepanekuid programmi täienduseks palume esitada 17. maini 2004. Loe lähemalt: http://portaal.ell.ee/4520

*

Vastavalt juhatuse otsusele saatis ELL 14. aprillil Majandus- ja Kommunikastiooni ministeeriumile kirja ettepanekuga anda korteriühistutele KredExi kaudu rekonstrueerimistoetust samadel alustel kui 2003. aastal, see tähendab ilma ehitusloa nõudeta. Peale meie ettepaneku on tehtud veel rida teisi ettepanekuid, teemat käsitletakse ja ehk tehakse ka otsused järgmisel või ülejärgmisel nädalal toimuval nõupidamisel majandusministri juures.

6. mail saabus selline info teadmiseks:

OMAVALITSUSED SAAVAD KREDEXILT TOETUST

KredEx taasavab toetusprogrammi kohalikele omavalitsustele, mis võimaldab omavalitsustel osta, ehitada ja renoveerida üürikortereid õigusjärgselt tagastatud majade üürnikele ning piirkonda (v.a. Tallinn, Tartu, Pärnu) saabuvale uuele tööjõule. Taotlus munitsipaal-üürielamufondi suurendamise toetuse saamiseks tuleb omavalitsustel KredExile esitada hiljemalt 30. juuliks.

KredExi poolt väljastatav munitsipaal-üürielamufondi suurendamise toetus pakub lahendust probleemidele eluaseme leidmisel. Kohalikul omavalitsusel avaneb võimalus taotleda KredExilt toetust, mis katab 50% sihtgruppidele mõeldud üürielamu ostu-, ehitus- või renoveerimise hinnast.

KredEx väljastab toetust juba teist aastat. Eelmisel aastal said toetust 7 linna- ja vallavalitsust üle Eesti 12,9 mln krooni ulatuses. Suuremamahulised projektid esitasid Tallinna ja Haapsalu linnavalitsused. Enamus eelmisel aastal taotluse esitanud kohalikest omavalitsustest soovis KredExilt toetust uute elamispindade loomiseks tagastatud eluruumide üürnikele.

Käesoleval aastal jagab KredEx munitsipaal-üürielamufondi suurendamise
toetust 12,1 mln krooni ulatuses.

KredEx loob võimalusi elanike elutingimuste parandamiseks Eestis. KredExi põhitegevuseks on laenude tagamine ja ekspordi garanteerimine.

Toetusi väljastab KredEx Eesti elamumajanduse arengukava 2003-2008 alusel. Allikas : www.kredex.ee

*

11. mail toimub mitme organisatsiooni koostöös valminud trükise presenteerimine, mis käsitleb Euroopa kohaliku omavalitsuse hartat (kohalike omavalitsuste õiguslikke aluseid sätestav rahvusvaheline raamdokument, mille Riigikogu ratifitseeris parandusteta 1994. aastal) ja Eesti osalemist Euroopa Nõukogus ja Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuse Kongressi töös (CLRAE). Trükise sisu eest seisid hea ELL büroo inimesed ja kaasatud spetsialistid. Teabetund ja vastuvõtt toimuvad Euroopa Nõukogu infotalituses. Kutsed on laiali saadetud, palume osaleda. Lähem info: irja.alakivi@ell.ee

*

4. mail tuli esmakordselt omavalitsusliitude valitsusega peetavate läbirääkimiste ajaloos kokku valitsuse ja omavalitsuste esindajate keskkonnaalane töörühm. Lühidalt edasistest tegevustest saab lugeda meie pressiinfost: http://portaal.ell.ee/4521.

Ühtlasi edastame siinkohal info 26. mail Eesti Rahvusraamatukogu konverentsikeskuses toimuvast II Keskkonnafoorumist, kuhu on oodatud ka ELL-i liikmed. http://portaal.ell.ee/4505

Keskkonnatemaatikaga haakub ka Euroopa Komisjoni üleskutse osaleda Euroopa Urban Green Day projektis, mille toetajaks on ELL end esitanud. Üle-euroopaline mahukas projekt toimub ikka selleks, et keskkond oleks rohelisem ja inimene säästlikum. Näidakem üles head tahet: http://portaal.ell.ee/4464.

*

Lisaks veel uut portaalil:

Omavalitsusliitude valitsusega peetavate läbirääkimiste materjalid: http://portaal.ell.ee/4461.

Linnade Liidu juhatus 11. mai materjalid (s.h läbirääkimiste töörühmade ettepanekud ja protokollid) http://www.ell.ee/4510.

Vilniuses 28. aprillil sõlmitud deklaratsioonist Balti riikide omavalitsusliitude vahel: http://portaal.ell.ee/4495.

Euroopa transpordiprojektide üritus Kaunases http://portaal.ell.ee/4504.

Läänemere piiriülese koostöö programmi toetust saab taotleda kuni 01.06.04 http://portaal.ell.ee/4519.

Tervise edendamise projekti konverents http://portaal.ell.ee/4506.

Energeetika-alane seminar kohaliku omavalitsuse spetsialistidele Viljandimaal ja Lääne-Virumaal 18. ja 19. mail http://portaal.ell.ee/4525

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit