Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Lasteaednikud soovivad riigilt nende töö väärtustamist

TALLINN, 20. aprill, BNS - Suurfoorumile kogunenud lasteaednikud tegid teisipäeval ühisavalduse, milles soovivad riigilt lasteaednike töö väärtustamist, ühtset alampalka ja palgaastmeid ning lasteaiahoonete renoveerimist.

"Lasteaednik ei ole ainult lapsehoidja. Ta peab last läbi mängude arendama ja kasvatama, mis eeldab talt suurt loovust. Lasteaedniku töö nõuab keerulist ettevalmistust," ütles Tartu lasteaednik Mall Krepstein BNS-ile.

Ta lisas, et 35 protsenti lasteaednikest on kõrgharidusega, kuid lasteaednike palk ei vasta kõrgharidusega töötajate palganõudele. Kohalike omavalitsuste palgal olevate lasteaednike töötasu erineb tema sõnul nii omavalitsuste, kuid kohati ka omavalitsuse piires, olles keskmiselt 4000-4500 krooni brutona.

Lasteaednikud leiavad, et nende palgaküsimus on jäänud teenimatult õpetajate palgaküsimuse varju. "Tekib tunne, et mida suurema lapse õpetamisega on tegu, seda rohkem makstakse," sõnas Krepstein.

"Lasteaiaõpetajate kvalifikatsiooni ja atesteerimise nõuded on samad mis kooliõpetajatel, järelikult ei tohi ka nende palk ja puhkus erineda. Lasteaiaõpetajate puhkus ja palk peavad tõusma 1. septembrist 2004. Lasteaiaõpetaja palk peab olema riiklikult reguleeritud astmepalgana ja kehtestatud kuupalga alammäär," seisab lasteaednike avalduses.

Lisaks leiavad lasteaednikud, et kui riik tahab suurendada üheaegselt sündimust ja naiste tööhõivet, tuleb suurendada lasteaiakohtade arvu. Praegu napib lasteaiakohti ligi pooles omavalitsustes.

Avalduses seisab ka nõue, et alusharidus peab Eestis olema tasuta, mistõttu on riik ja omavalitsused kohustatud leidma raha lasteasutuste ülalpidamiseks. Samuti nõuavad lasteaednikud olemasolevate lasteaedade renoveerimist ning vajadusel vanade hoonete kasutuselevõtmist ning uute ehitamist.

Lasteaednike foorumil osales ligi 200 lasteaednikku kõigist Eesti maakondadest. Foorumi korraldas Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

Tallinna toimetus, +372 610 8815, sise@bns.ee


Baltic News Service


21/04/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit