Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2004


Omavalitsusliidud hoolekandesüsteemi korrastamisest

16. aprill 2004, BNS Newswire. Omavalitsusliitude Koostöökogu sotsiaalkomisjon peab positiivseteks Sotsiaalministeeriumi poolt kavandatavaid meetmeid sotsiaalhoolekande
süsteemi korrastamiseks ning kogu muudatuste ettevalmistusprotsessi.

Omavalitsusliitude esindajate sõnul on väga oluline, et sotsiaalhoolekannet korrastava kontseptsiooni valmimisele on saanud konstruktiivselt kaasa rääkida paljud sotsiaaltöö asjatundjad ka kohalikul tasandil nagu ka omavalitsuste esindajad ning et on arvestatud erinevate huvigruppide huve.

Teadaolevalt kaalub Sotsiaalministeerium hoolekande valdkonna korrastamise ühe esimese sammuna hooldajatoetuse üleandmist kohalikele omavalitsustele. See ühtib ka kava keskse ideega muuta abijagamise süsteem isiku- ja juhtumikesksemaks.

Omavalitsusliitude esindajate sõnul on Sotsiaalministeeriumi puhul praegu hinnatav ja erandlik ministeeriumide reeglipärase tegutsemistavaga võrreldes, et üks ministeerium arvestab seni riigi poolt korraldatud ja rahastatud teenust omavalitsustele üle andes, et omavalitsus peab kindla rahalise mahu juures tagama teenuse kättesaadavuse ja osutamise ka tulevikus nii, et inimene, kellele abi on suunatud, reformi tõttu ei kannataks.

Reeglina saavad omavalitsused ülesandeid riigilt üle võttes vaid esimesel aastal piisavaid vahendeid, ilma vettpidavate mehhanismide ja garantiideta, mis tagaks vahendite tõusu tulevikus.

Üleriigiliste omavalitsusliitude poolt esitatud ettepanekud hooldajatoetuste üleandmise osas tulevad arutelule 23. aprillil kavandatud kohtumisel.

Kaidi Roots
Linnade Liidu pressiesindaja
kaidi@ell.ee

Omavalitsused toetavad hoolekandesüsteemi muutmist
14:23, 16. aprill 2004


TALLINN, 16. aprill, BNS - Omavalitsusliitude koostöökogu toetab sotsiaalministeeriumi kavandatavat sotsiaalhoolekande süsteemi korrastamist.

Sotsiaalministeerium kavandab hoolekande valdkonna korrastamise ühe esimese sammuna hooldajatoetuse üleandmist kohalikele omavalitsustele, mis ühtib kava keskse ideega muuta abijagamise süsteem isikukesksemaks, teatas BNS-ile Eesti Linnade Liidu pressiesindaja Kaidi Roots.

Omavalitsusliit hindab sotsiaalministeeriumi kava korraldada hoolekande rahastamine nii, et abivajajad reformi tõttu ei kannataks.

"Reeglina saavad omavalitsused ülesandeid riigilt üle võttes vaid esimesel aastal piisavaid vahendeid, ilma vettpidavate mehhanismide ja garantiideta, mis tagaks vahendite tõusu tulevikus," märkis pressiesindaja.

Valitsus kiitis neljapäeval kabinetinõupidamisel heaks uue hoolekandekontseptsiooni, mis muu hulgas näeb ette hoolekannet vajavate laste hooldamise korraldusõiguse andmise kohalike omavalitsuste kätte ja lastekaitsetöötajate arvu suurendamise.

Kontseptsiooni järgi hakkab riik toetuste määramisel arvestama peale inimese sissetulekute ka toetuse saaja vara. Kava näeb ette juhtumikorralduse juurutamist, mis tähendab seda, et iga toimetulekutoetuse saajaga tegeletakse eraldi ja püütakse välja selgitada, millest on tema hädad alguse saanud, mis oleks olukorrale lahendus ja kuidas inimesele tööd leida.

Samuti kavatseb valitsus anda hoolekandeasutused üle Riigi Kinnisvara aktsiaseltsile, mis hakkab korraldama hoonete renoveerimist.

Valitsus tahab muuta ka inimese puudeastme määramise aluseid. Sotsiaalminister Marko Pomerantsi sõnul tuleks enne puudeastme määramist teha selgeks selle inimese tegelik vajadus ja selle rahuldamine ei pruugi kajastuda rahas, vaid mingi teenuse pakkumises.

Tallinna toimetus, +372 610 8862, sise@bns.ee

Baltic News Service

    


19/04/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit