Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Reformierakond: omavalitsustel olgu õigus liituda igal ajal

TALLINN, 24. märts, BNS - Reformierakonnas haldusreformiga tegelev töörühm soovitab lubada omavalitsustel ühineda ka valimistevahelisel perioodil, praegune seadus ei anna seda õigust.

Töörühm esitas vastava ettepaneku kolmapäevasel Reformierakonna juhatuse koosolekul. Kui ühinemine valimistevahelisel perioodil saab võimalikuks, tuleb töörühma hinnangul keskenduda aastaile 2005-2007.

Kui see pole võimalik, tuleb soodustada ühinemist kohalike volikogude kahe järgmise valimise aastatel ehk 2005. ja 2009. aastal, leidis töörühm. Ühtlasi soovitas töörühm tagada võimaluse, et vallaga ühinev linn saaks volikogu otsusel pärast ühinemist säilitada linna staatuse.

"Olime selgel seisukohal, et riigil tuleb toetada omavalitsuste kiiret ühinemist," teatas töörühma juhtinud Reformierakonna fraktsiooni aseesimees riigikogus Peep Aru BNS-ile.

Tema sõnul saab soodustada ainult sellist ühinemist, mis langeb kokku riigi haldusterritoriaalse korralduse plaanidega. "See välistaks näiteks Imavere valla ja Tallinna linna ühinemise," sõnas Aru.

Reformierakonna hinnangul peab toetus ühinevatele omavalitsustele olema nii jõuline, et tagab selle stimuleeriva toime. Ka peaks suuremamahuline ühinemistoetus välistama vajaduse hiljem lisaraha taotleda. Ka saaks volikogu otsusel omavalitsusjuhtidele ühinemistoetusest tagada täiendavaid sotsiaalseid garantiisid.

Töörühm leidis, et kui omavalitsuste ühinemine põhjustab riigi toetuse vähenemise võrreldes ühinemisele eelneva perioodiga, võiks vahe järgneva nelja aasta jooksul hüvitada igaks kindlaks aastaks tehtava arvestuse alusel.

Erakonna juhatus volitas töörühma liikmeid esitama need seisukohad koalitsioonipartneritele haldusterritoriaalse reformi aruteludel.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

Baltic News Service


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit