Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Siseministeeriumis hakkab tööle kaks ministrit

TALLINN, 24. märts, BNS - Riigikogu võttis kolmapäeval koalitsiooni häältega vastu seaduse, mis sätestab kahe ministri olemasolu siseministeeriumis.

Palju vaidlusi tekitanud ning märtsis presidendi poolt tagasi lükatud seaduse muudetud teksti vastuvõtmist toetas 53 saaadikut, vastu oli 32.

Seaduse kohaselt luuakse siseministeeriumis regionaalministri ametikoht, seni tegeles regionaalküsimustega portfellita minister. See tähendab, et seaduse jõustudes peab peaminister presidendile ametissenimetamiseks esitama ka regionaalministri.

Regionaalminister töötab küll siseministeeriumis, kuid ei allu siseministrile ning kahe ministri volitused ei kattu. Regionaalminister on võrdne ministeeriume juhtivate kolleegidega.

Oma ülesannete täitmisel juhib regionaalminister ministeeriumi teatud struktuuriüksusi, lisaks kuulub tema pädevusse kohaliku omavalitsuse ja regionaalhalduse ning regionaalarengu üldine kavandamine ja koordineerimine.

Uuel ministril on õigus anda välja määrusi ja käskkirju, portfellita ministril sellist õigust pole.

Sama seaduse kohaselt viiakse maavalitsused siseministeeriumi valitsemisalasse. Maavanema nimetab regionaalministri ettepanekul viieks aastaks ametisse valitsus.

Maavanemakandidaatide selgitamiseks toimub avalik konkurss, mille viib läbi valitsuse määratud asjatundjate komisjon. Kandidaadile esitatavad nõuded kehtestab regionaalminister.

Enne valitsusele esitamist tutvustab regionaalminister maavanemakandidaati maakonna omavalitsuste liidu üldkoosolekule ning esitab koosoleku arvamuse valitsusele.

Kui regionaalministri ja maavanema koostöö ei laabu, võib valitsus viimase ametist vabastada, kui minister ja maavanem on vähemalt aasta koos töötanud.

Erimeelsused maavanemate staatuse üle on seni takistanud maavanemate nimetamist praegu nende kohuseid täitvate inimeste asemele.

Regionaalminister Jaan Õunapuu avaldas BNS-ile lootust, et peaaegu aasta aega ette valmistud seadusemuudatus lõpuks jõustub.

Tema hinnangul ei anna seadus regionaalse juhtimise probleemidele küll lõplikku lahendust, kuid võimaldab hakata maavanemaid ametisse määrama.

Praegu on 11 maavanema kohusetäitjat ning neli maavanemat, paljud kohusetäitjad on ebamäärases staatuses juba üle aasta.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

Baltic News Service


25/03/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit