Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > ELL-uudis (listi uudiskirjad)


09.03-15.03. teated

* Peale 9. märtsi Omavalitsusliitude Koostöökogu koosolekut ilmus veel üks teade omavalitsuste läbirääkimiste teemal, vt http://portaal.ell.ee/4289. Lisaks siis varem saadetud kahele teatele, vt http://portaal.ell.ee/4284 ja http://portaal.ell.ee/4283. Hariduse tööörühma kokkukutsumisega pole lood paranenud. Pöördumine regionaal- ja haridusministrile sai esitatud. Põhiteemaks soov kaasa rääkida kavandatavas haridusreformis. Läbirääkimiste valitsusdelegatsiooni juhile minister Jaan Õunapuule sai esitatud ka ettepanek läbirääkimiste alustamiseks 22. märtsil, edastatud on ka võimalik päevakord http://portaal.ell.ee/4298.

* 12. märtsil sai Koostöökogu täiendustega esitatud Rahandus- ja Siseministeeriumile esitatud hulga materjale, muuhulgas Koostöökogu ettepanekud ja taotlused 2005. aasta riigieelarve koostamiseks ning ettepanekud eelarvestrateegia lähtekohtadeks aastatel 2005-2008. Taotluse ja seletuskirjaga saab tutvuda: http://portaal.ell.ee/4293

* Liikmete soovil esitas ELL bürooo Rahandusministeeriumile ka järelepärimise tulumaksu laekumiste osas. Nimelt seoses üleminekuga käesoleva aasta 1. jaanuarist omavalitsustele laekuva füüsilise isiku tulumaksu arvestamise ning eraldamise uuele korrale on omavalitsused pöördunud Eesti Linnade Liidu poole ettepanekuga selgitada välja, miks veebruaris oli osadel omavalitsustel tulumaksu laekumine väiksem kui 2003. aasta samal perioodil. Samuti paluti selgitust, miks Maksuamet ei saatnud omavalitsustele veebruari tulumaksu laekumise teatist. Ühtlasi sai tehtud ettepanek leida võimalus tuua omavalitsustele ülekantavate avansiliste tulumaksu eraldiste tähtajad varasemaks, et vältida kuu alguses tekkivat käibevahendite puudujääki.

* Riigisekretärile esitati möödunud nädala lõpus pöördumine, milles palutakse mitte lülitada Vabariigi Valitsuse istungi päevakorda 2004. aastaks ette nähtud valla- ja linnateede investeeringutoetuste objektilise jaotuse eelnõud, kuni pole kooskõlastatud vahendite jaotust omavalitsusliitudega.

* Neljapäeval ja reedel viibisid Tallinnas Soome Omavalitsusliidust H. Telakivi ja T. Linkola, et täpsustada Soome-Eesti koostöölepingu tingimusi. Leping otsustati peale täpsustuste sisseviimist allkirjastada Helsingis 19. aprillil ning see sõlmitakse EMOL-i, ELL-i ja Soome Omavalitsusliidu vahel 2004.-2005. aastaks. Lepingu kirjutavad alla liitude tegevdirektorid Risto Parjanne (SKL), Jaak Aab (ELL) ja Uno Silberg (EMOL). Lepingu tekstiga võib tutvuda alates 15. aprillist meie kodulehelt.

* CEMR-i transpordi töörühmalt saabus teade, et valminud on publikatsioon, mille sisu käsitleb Euroopa avaliku transpordi auhinda, selle väljakuulutamist, valikukriteeriumeid ning 11 linna parimate transpordialaste praktikate tutvustusi. Need 11 linna olid siis ka nominentide nimekirjas viiendat korda väljaantavale auhinnale. Kokku umbes 50 lk-d. Väljaane on saadaval aadressilt: http://www.ccre.org/bases/T_599_15_3520.pdf. Omavalitsuste portaalil on sama teade: http://portaal.ell.ee/4292.

* Võimalus osaleda projektis "Jätkusuutlik ressurside majandamine läbi säästva linnajuhtimise", ühendust tuleks võtta otse e-posti aadressil: edward@cameronsds.com. Seotud Euroopa Komisjoni 6. keskkonnaprogrammi tegevusega.

This project will:
- Provide a forum for dialogue between companies, municipalities and academics on sustainable urban and resource management
- Showcase the success of leading municipalities
- Promote the transfer and implementation of good practice through partnership and better information sharing

http://www.cameronsds.com/portfolio/bestpractice/assurre

* Uus magistritöö "Eesti kohalike omavalitsuste sotsiaalmajandusliku potentsiaali analüüs" aadressil http://portaal.ell.ee/552.

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit