Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2004


Omavalitsused valmistuvad eelarveläbirääkimisteks

09/03/02, Omavalitsusliitude Koostöökogu pressiteade. (+ BNS) Valitsusega läbirääkimisi pidav Omavalitsusliitude Koostöökogu kinnitas täna omavalitsuste seisukohad seoses 2005. aasta riigieelarve ettevalmistamisega.

Omavalitsusliitude Koostöökogu peab vajalikuks läbirääkimiste alustamist tänavu varem, et hoiduda iga-aastasest olukorrast, kus omavalitsuste probleemid ja soovid ühelegi riigieelarve eelnõu reale lõpuks ei klapi.

Omavalitsusliitude Koostöökogu võttis seisukohtade kujundamise aluseks Rahandusministeeriumi poolt riigiasutustele ja põhiseaduslikele institutsioonidele veebruari lõpus esitatud kirja, milles oodatakse valdkonniti ülevaadet probleemidest, eesmärkidest ja meetmetest, mille põhjal koostatakse riigieelarve strateegia 2005.-2008. aastateks.

Omavalitsusi puudutavate rahaliste lahkhelide põhjuseks on omavalitsuste hinnangul suuresti ka ebaselgus, milliste funktsioonide täitmiseks on riigieelarvest kohalikele omavalitsustele vahendeid eraldatud, milliste jaoks mitte. Viimati tehti ülesannete ja nende rahalise katte vastavuse analüüs 1994. aastal. Ehkki seaduse järgi ei saa omavalitsustele lisada rahalise katteta ülesandeid, on see praktikas tavaks muutunud.

Läbirääkimiste olulisemate eesmärkidena näevad omavalitsused kohalike omavalitsuste osakaalu suurendamist ühiskonnaelu korraldamisel, kohalike omavalituse infrastruktuuri taseme ja elanikele osutatavate teenuste kvaliteedi tõusu.

Omavalitsusjuhtide sõnul ei ole selleks muid võimalusi kui omavalitsustele stabiilse seadustele vastava tasakaalus tulubaasi tagamine, mis võimaldaks teha nii investeeringuid kui ka täita ülesandeid. Omavalitsuste tulubaasi kujunemine on suures osas poliitiliste prioriteetide seadmise ning täitmise küsimus, isetootvaid tuluallikaid omavalitsustele loodud pole.

Parimate soovidega

Kaidi Roots
Omavalitusliitude Koostöökogu pressiesindaja

*
Omavalitsused valmistuvad eelarveläbirääkimisteks

TALLINN, 09. märts, BNS - Omavalitsusliitude koostöökogu kinnitas teisipäeval seisukohad 2005. aasta riigieelarve osas.

Koostöökogu teatel näevad omavalitsused olulisemate eesmärkidena omavalitsuste osakaalu suurendamist ühiskonnaelu korraldamisel ning kohalike omavalitsuste infrastruktuuri taseme ja elanikele osutatavate teenuste kvaliteedi tõusu.

Omavalitsusjuhtide sõnul ei ole selleks muid võimalusi kui stabiilse seadustele vastava tasakaalus tulubaasi tagamine, mis võimaldaks teha nii investeeringuid kui ka täita ülesandeid.

Omavalitsusi puudutavate rahaliste lahkhelide põhjusena näevad omavalitsused suuresti ka ebaselgust, milliste funktsioonide täitmiseks on riigieelarvest kohalikele omavalitsustele vahendeid eraldatud ning milliste jaoks mitte.

Viimati tehti ülesannete ja nende rahalise katte vastavuse analüüs 1994. aastal. Ehkki seaduse järgi ei saa omavalitsustele lisada rahalise katteta ülesandeid, on see praktikas tavaks muutunud.

Koostöökogu peab vajalikuks alustada läbirääkimisi tänavu varem kui eelmisel aastal.

Tallinna toimetus, tel. +372 6 108 875, majandus@bns.ee

Baltic News Service

    


10/03/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit