Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Ministeerium on hämmingus Tallinna koolijuhtide avaldusest

TALLINN, 20. veebruar, BNS - Haridus- ja teadusministeerium avaldas reedel hämmastust Tallinna haridusameti ja Tallinna Koolijuhtide Ühenduse juhatuse ühisnõupidamise seisukoha üle mitte toetada kavandatavat haridusreformi.

Ministeeriumi teabejuht Urmas Klaas teatas BNS-ile, et ministeerium peab Tallinna haridusjuhtide avaldust üllatavaks.

Tema sõnul on siin sobiv tsiteerida minister Toivo Maimetsa reedst kirja Tallinna haridusjuhtidele.

"Kogu ümberkorralduste kava eesmärk on luua haridussüsteem, mille keskmes on laps. See on minu poolt väljaöeldus kõige tõsisem muudatus, mitte selle saavutamise vahend," seisab Maimetsa kirjas. "Kava, mida olen avalikkusele tutvustanud ja mille teostamise suunas haridus- ja teadusministeerium praegu tõsiselt tööd teeb, on tegelikult kokkuvõte Eesti haridussüsteemi ja -korralduse vajadustest."

Klaasi sõnul on Tallinna haridusjuhid seega võtnud ennetava seisukoha muudatuste kohta, mida alles kavandatakse. Teiseks on pealinna haridusliidrid tõstnud fookusesse haridussüsteemi rahastamise, väites, et see on ümberkorralduste sisu.

Nagu selgub ministri reedesest kirjast ja ka varasematest esinemistest, näeb ministeerium kavandatavate ümberkorralduste põhiraskust hoopis hariduse kvaliteedil ja nüüdisaegse õppekeskkonna loomisel ning poliitiliste otsuste mõju vähendamisel hariduselu kujundamisel, lisas ta.

Teabejuhi sõnul pannakse programmi "21. sajandi haridus" töögruppe alles kokku. Ta kinnitas, et kindlasti kutsutakse neis osalema ka Tallinna kui Eesti suurima omavalitsuse haridusjuhtide esindajad. See lubadus on kirjas ka Maimetsa kirjas pealinna haridusjuhtidele.

Klaas ironiseeris Tallinna haridusameti juhi Andres Pajula sõnade üle selle kohta, et Tallinn saab ise hakkama oma koolide juhtimise suunamise, rahastamise ja kinnisvara arendamisega.

Teabejuht ütles, et kindlasti on ministeeriumil ja teistel omavalitsustel Tallinnalt üht-teist õppida, muu hulgas sedagi, kuidas hoida ära sellised ekstsesse, mis praegu Katleri ja Tondiraba kooli ümber kahetsusväärselt toimuvad.

Ta lisas, et kuigi Tallinna haridusjuhtide väitel tunnevad suured koolid end materiaalselt kindlalt, on siiski ka Tallinnas väga suuri kõikumisi nii koolide heakorras, õppevahendites kui ka õppetingimustes.


Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

Baltic News Service

*

Tallinna koolijuhid ei poolda planeeritavat haridusreformi
10:51, 20. veebruar 2004


TALLINN, 20. veebruar, BNS - Tallinna koolijuhid võtsid ühise seisukoha, mille kohaselt nad ei toeta kavandatavat haridusreformi.
Haridusjuhid leidsid haridusameti ja Tallinna Koolijuhtide Ühenduse juhatuse ühisel nõupidamisel, et praegu pakutud kujul ei lahenda reformikava aktuaalseid haridusprobleeme, teatas BNS-ile Tallinna haridusameti pressiesindaja Rainer Rannala.

Plaani põhitähelepanu on suunatud rahastamise skeemile, vahendite ümberjagamisele, mille efekt hariduse kvaliteedi tõusule on kaheldav, teatas Rannala.

Haridusameti juhi Andres Pajula sõnul saab Tallinn ise hakkama oma koolide juhtimise suunamise, rahastamise ja kinnisvara arendamisega, seega jääb arusaamatuks, mida reform paremaks teeb.

"Tallinnas toimib juba praegu koolide finantseerimine pearaha alusel, mis arvestab erinevaid koolitüüpe ja kooliastmeid. Õpilaste vaba liikumine on linnasiseselt ja ka väljastpoolt Tallinna tulevatele õpilastele tagatud. Koolijuhtide otsustada on muuhulgas eelarve jaotamine ja kasutamine," sõnas Pajula.

Pajula sõnul on rahastamise selgus kahtlemata oluline, kuid õpilast ja lapsevanemat huvitab pigem see, kuidas lahendatakse hariduse sisulised probleemid, mis paraku pole kooli pidaja ehk linna või valla kompetentsis.

Esmajärjekorras tuleks Pajula sõnul tegeleda õppekava uuendamise, koolikohustuse täitmise, klassikursuse kordamise ning hindamise teemaga ja eksamite vastavusega õppekavale.


Tallinna toimetus, +372 610 8815, sise@bns.ee

Baltic News Service

Loe lisa ka: http://portaal.ell.ee/3019


Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus
 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit