Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Koolide 80 miljonit krooni jagas neli poliitikut

TALLINN, 17. veebruar, BNS - Koalitsioonipoliitikuile meenus pärast ligi nädala kestnud mõtlemist, kes olid need inimesed, kes otsustasid 80 miljoni krooni jagamise koolide vahel.

21. sajandi kooli programmi 80 miljoni krooni jagamisel osalesid riigikogu liikmed Peep Aru (Reformierakond), Indrek Raudne (Res Publica), Jaak Allik (Rahvaliit) ning rahandusminister Taavi Veskimägi (Res Publica), kirjutas Eesti Päevaleht.

Rahajagajad ja koolid, mille hulgast rahasaajad välja valiti, otsustas koalitsiooni koostöökoda. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen (Reformierakond) ütles ajalehele, et osales selles koostöökojas, kui arutati, milliste põhimõtete järgi raha jagada. Tema sõnul oli arutusel kaks varianti: õpilaste arvust lähtunud Reformierakonna oma ning kindlatele objektidele keskendunud Res Publica ettepanek.

"Reformierakonna põhimõtted ei sobinud, sest koalitsioonikaaslaste arvates oleks rahasaajateks osutunud suurlinnad ja nende arvates oli mõistlikum raha jagada objektide kaupa," lisas Atonen.

Novembri keskel toimunud koostöökojas lepiti lõpuks kokku, et objektide väljaselgitamisel on kriteeriumideks kooli jätkusuutlikkus ja paiknemine arengukeskuses. Samuti pidi tegemist olema tööga, mida on eraldatava rahaga võimalik lõpetada.

Kuna tingimustele vastavaid koole oli mitmekümne ringis, volitas koostöökoda kolm riigikogulast rahasaajad välja selgitama.

Komisjonis Rahvaliitu esindanud Jaak Allik märkis, et algsed andmed, mille järgi lõplik rahasaajate ring otsustati, tulid haridus- ja teadusministeeriumist.

Siiski ei lange kolme mehe koostatud nimekiri täielikult kokku sellega, mille valitsus möödunud nädalal vastu võttis. Vahepealsed muudatused tegi Eesti Päevalehele teadaolevalt rahandusministeerium, küsides nõu ka omavalitsuste ja poliitikute käest.

Reformierakonna esindaja komisjonis Peep Aru sõnul pole enam mõtet rahasaajate valiku üle nuriseda. 80 miljonit krooni suudeti tema sõnul ära jagada kahetunnise koosolekuga.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees, Res Publica liige Olav Aarna ütles eelmisel nädalal, et ei tea, kuidas raha saanud 11 kooli välja selgitati. Kuuldes väitest, nagu oleks raha jaotatud kolme inimese suva järgi, nimetas Aarna toimunut kahetsusväärseks. "Annaks jumal, et see nii polnud," ütles ta.

Ka rahanduskomisjoni reformierakondlasest esimees Andres Lipstok polnud siis kursis, et pärast novembri lõppu, kui ta loetles riigikogu ees nende koolide nimed, mis 21. sajandi kooli programmi raames saavad remonti tegema hakata, oleks koolide nimekirja muudetud.

"Kui seda on tehtud, siis rahandusministril on selleks õigus, aga teatud mängureegleid on siin nüüd küll rikutud," lisas ta.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

Baltic News Service


20/02/04

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit