Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Lapsesõbralikuks linnaks soovijaid on neli
TALLINN, 21. jaanuar, BNS - UNICEF-i lapsesõbraliku linna tiitlile kandideerib esialgsetel andmetel neli Eesti linna: Tartu, Pärnu, Narva ja Kunda.

UNICEF-i Eesti esindaja Toomas Palu sõnul tunduvad kõik nimetatud linnad esmase kiirvaatluse põhjal olevat tiitlile täiesti arvestatavad kandidaadid. "See on täitsa üllatav, et nii palju lastele mõeldakse ja tehakse," ütles Palu BNS-ile.

Lapsesõbraliku linna tiitel ei lähe mitte nimetatud kandidaatide vahel jagamisele, vaid selle võivad saada kõik kandidaadid, kes tingimustele vastavad. Esitatud materjalid vaatab läbi esmalt Eesti komisjon ning seejärel saadetakse need läbivaatamiseks ka Genfi UNICEF-i peakontorisse.

Palu sõnul on konkursi otstarve teavitada üldsust sellest, mida linnas laste heaks tehakse, ergutada selle arengut ning anda teistele linnadele eeskuju.

Tiitli saanud linnad saavad seda fakti kasutada enda reklaamides. "Potentsiaalsed välispartnerid küsivad tihti meie käest nõu, mis me ühest või teisest linnast arvame, ja tihti on see seotud lapsesõbralikkusega või näiteks sellega, kas ja kui palju on linnas suuri viinareklaame," rääkis Palu.

Konkursi tarbeks ei olnud tarvis algatada spetsiaalset projekti, vaid pigem panna kirja kõik, mida linnas laste jaoks tehakse, ning siduda see linna mainekujundusega.

Lapsesõbralikus linnas tuleks näiteks kõigi otsuste puhul arvestada laste huvidega, kaasata neid puudutavate otsuste tegemisse lapsi ja noori, koolitada linnaametnikke ÜRO lapse õiguste konventsioonist ja Eesti lastekaitse seadusest lähtudes, teha koostööd UNICEF-iga, mitte kasutada reklaamides lapsi ahistavaid tekste või kujundust, tunnustada lastesõbralikke ettevõtteid, muuta laste koolitee turvaliseks, luua võimalused erivajadustega lastele ning arendada laste vaba aja veetmise võimalusi.

Seni on lapsesõbraliku linna tiitli saanud enam kui 200 Euroopa suur- ja väikelinna. Viimase kolme aasta jooksul on liikumisega ühinenud 22 Euroopa riiki.

Tiitli saab linn kolmeks aastaks, seejärel vaadatakse olukord taas üle ning tiitlit kas pikendatakse või võetakse see ära.


Tallinna toimetus, +372 610 8815, sise@bns.ee

Baltic News Service

    


21/01/04

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit