Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Vaher hakkab omavalitsustest korruptsiooni välja juurima
TALLINN, 17. detsember, BNS - Justiitsminister Ken-Marti Vaheri ja riigikontrolör Mihkel Oviiri kokkuleppe kohaselt lähevad riigikontrolli töötajad auditeerima omavalitsusi, et piirata korruptsioonivõi-malusi linnade ja valdade juhtimises.

"Kui mina oleksin Tallinna või Tartu linnapea, esitaksin ise riigikontrollile koostööpalve auditi tegemiseks. See aitaks ju näidata, et linnajuhtimine on korruptsioonikahtlustest vaba," ütles Vaher Eesti Päevalehele.

Vaher teeb kolmapäeval korruptsioonivastasele ministrite komisjonile ettepaneku toetada seadusealgatust, mis annaks riigikontrollile ühese õiguse auditeerida omavalitsusi. "Tahan tagada, et vastav eelnõu jõuaks jaanuaris riigikokku," lausus ta.

Seadusemuudatust peab vajalikuks ka nädala alul justiitsministriga kohtunud riigikontrolör Mihkel Oviir.

"Mina ja Oviir oleme veendunud, et see ei ole vastuolus põhiseadusega," lausus Vaher. Riigikontrolli ametnikud pole senini omavalitsusi kontrollinud. Osa poliitikuid ja juriste viitab takistusena põhiseadusele, mis sätestab omavalitsuste sõltumatuse.

2003. aasta algusest kehtiv kord annab riigikontrollile ka praegu pädevuse auditeerida omavalitsuste riiklikke investeeringuid ja raamatupidamisaruandeid. Selle pinnalt valmistab riigikontroll ette uusi auditeid.

"Kontroll maksumaksja raha kasutamise üle peab olema ühtviisi tugev nii riigi kui ka omavalitsuse tasandil," sõnas Oviir. Esimesed kontrollid hakkavad õige pea tööle Ida-Virumaal.

Korruptsioonivastase võitluse üheks prioriteediks peavad Vaheri hinnangul saama just omavalitsused, mille kontrollikeskkond on palju nõrgem kui riigiasutustel. Kinnitamist ootava tegevuskava järgi võiks riigikontroll riskianalüüsist lähtudes käia igal aastal läbi 20-30 omavalitsust.

Ministri väitel on mõistlik keskenduda suurematele linnadele, sest väikeste omavalitsuste ja väikeste investeeringute auditeerimine pillaks üleliia ressursse.

Vaheri kõrval kuuluvad komisjoni siseminister Margus Leivo, majandusminister Meelis Atonen, rahandusminister Taavi Veskimägi ja riigisekretär Heiki Loot.

Tallinna toimetus, +372 610 8862, sise@bns.ee

Baltic News Service

    

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit