Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Keskerakond pole rahul valitsuse omavalitsuspoliitikaga
TALLINN, 6. detsember, BNS - Keskerakonna volikogu koostas laupäeval Lääne-Virumaal toimunud volikogu koosolekul avalduse, milles tõdes, et valitsuskoalitsioon ei tegele kohalike omavalitsuste strateegiliste küsimuste ja sihipärase regionaalpoliitika realiseerimisega.


Erakonna volikogu hinnangul nõrgestab koalitsiooni järjekindlalt regionaalset juhtimist. "Valitsus ei suuda täita seadust ning määrata ametisse maavanemaid, kelle ülesandeks on hoolitseda maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu eest. Detsembris on juba kümme maakonda ehk 2/3 maakondadest ilma maavanemata," seisab erakonna avalduses.

"Jätkuvalt tuleb tõdeda, et tänasel valitsusel puudub tahe lahendada ka kohalike omavalitsuste eelarvete tulubaasi kujunemise probleeme," leiavad keskerakondlased, kelle hinnangul pole Eesti kohalikul omavalitsusel eelarvete küsimuses sisulist iseseisvust, kuna üle 90 protsendi kohalikust eelarvest moodustavad riiklike maksude tagasimaksed.

Samuti leiab erakonna volikogu, et valitsuse sammud on viinud kohalike omavalitsuse osakaalu vähenemisele kohaliku elu korraldamisel, kuna koalitsioon suunab järjest suuremat osa ressurssidest keskvalitsuse tasandile.

Keskerakonna volikogu arvamuse kohaselt tuleb otsustavalt suurendada kohalike omavalitsuste osakaalu avalikus sektoris ja kohaliku omavalitsuse poolt käsutatavaid ressursse. "Tuleb lihtsalt loobuda jäiga tsentraliseerimise ummiktee illusioonist ning lähtuda euroopalikust subsidiaarsuse põhimõttest," seisab avalduses.

Samuti on erakonna volikogu hinnangul ebaselge Euroopa Liidu tõukefondide realiseerimine läbi kohalike omavalitsuste.

"Lahendamata on kaasfinantseerimise korraldus, samuti omavalitsuste võrdne juurdepääs tõukefondide ressursile konkureerimisel. Riigil puudub selge nägemus eesmärkidest täiendavate vahendite rakendamisel, puudub prioriteetide määratlemise regionaalne mõõde ja vastav korraldus vahendite jaotuse prioriteetide määratlemiseks," leiavad keskerakondlased.

"Volikogu on seisukohal, et ühiskonnas tekitab arusaamatust ja segadust kui valitsuskoalitsioon jutlustab järjekindlalt lihtsast ja efektiivsest riigikorraldusest, aga sisuliselt läheb kogu Eesti halduskorralduse perspektiiv järjest segasemaks," seisab avalduses.

Tallinna toimetus, +372 610 8810, sise@bns.ee

Baltic News Service


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit