Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 1999


Omavalitsusliit nõuab jätkuvalt selgust tulumaksu kohta
TALLINN, 16. aprill, BNS - Omavalitsusliitude Ühenduse (EOÜ) volikogu otsustas reedel taas saata järelepärimise peaminister Mart Laarile üksikisiku tulumaksu ebaregulaarse laekumise tõttu omavalitsustele.

Alates sellest aastast maksuameti poolt kehtestatud muudatused tulumaksu kogumise süsteemis on pannud omavalitsused olukorda, kus enamikul neist on esimese kvartali eelarve täitumine pärsitud, teatas Eesti Linnade Liidu (ELL) pressiesindaja.

EOÜ taotleb oma pöördumises, et füüsilise isiku tulumaks laekuks regulaarselt kohalike omavalitsuste eelarvetesse vastavalt maksumaksja elukohale.

Kuna praegu on pressiesindaja sõnul reguleerimata riiklikud registrid, siis esimeses kvartalis on paljudel omavalitsustel laekunud vähem tulumaksu kui rahandusministeerium prognoosis.

Samuti peab EOÜ lubamatuks uue korra rakendamist enne vajalikke ettevalmistusi süsteemi korrastamiseks ning selle muutmist omavalitsusliitudega kooskõlastamata, vaatamata sellele, et 56 protsenti üksikisiku tulumaksust moodustab peamise osa kohalikest eelarvetest.

Maksuamet lähtub omavalitsuste lõikes vahendite jaotamisel üksikisikute avaldustest, tuludeklaratsioonidest ja rahvastiku registrist, mis põhineb 1992. aasta rahavahetuse nimekirjadel.

Esimese kvartali andmete põhjal on EOÜ andmeil näiteks Viimsi vallale, mis on Eesti üks rikkamaid valdu, laekunud arvestuslikust 23 protsendist vaid 19,1 protsenti.

Harjumaal moodustab esialgsete andmete põhjal alalaekumine kokku umbes kaks miljonit krooni.

Järelepärimistel Saku valla elanike arvu kohta läksid valla ja rahvastikuregistri andmed lahku poole ulatuses, muu hulgas polnud EOÜ pressiesindaja sõnul registrisse kantud ka Saku vallavanemat.

EOÜ pidas praegu kõige otstarbekamaks sõlmida igal omavalitsusel individuaalne leping AS Andmevaraga. Kuigi AS Andmevara ei korrasta riiklikul tasandil süsteemi, nähti selles kõige reaalsemat tulemust rahvastikku puudutavate andmete ühtlustamisel.

Muu hulgas arutati ka koostööleppe projekti TALO-ga. EOÜ leidis, et omavalitsused tööandjatena ja TALO töövõtjate huvide esindajana ei saa sõlmida siduvaid kohustusi võtvat lepingut. Pigem on võimalik vaid infovahetus ühist huvi pakkuvatel teemadel.

Koosolekul otsustati toetada ka tulekahjus kannatanud Viljandimaa Omavalitsuste Liitu.

Baltic News Service


 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit