Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 1999


Viis Poola linna arendavad suhteid Eesti linnadega
TALLINN, 13. mai, BNS - Viie Poola linna esindajad tegid sel nädalal ringsõidu Eestis ning sõlmisid koostöösidemeid Pärnu, Tõrva, Võru ja Kunda linnajuhtidega.

Poola linnad Suwalki, Ciechanow, Lukow, Wloclawek ja Gdynia on huvitatud majandus- ja kultuurikoostöö arendamisest Eesti partnerlinnadega.

Võrus pakkus poolakatele huvi koostöö keskkonnaprojektide alal, Tõrva linnajuhtidega kõneldi kultuurivahetusest, Kundas sadama võimaluste kasutamisest ja Pärnus
väikeettevõtlusest tööhõiveprobleemide lahendamiseks.

Eesti-Poola sõpruslinnade esindajate kohtumistel laiendati omavalitsuste koostööd omavalitsusjuhtide isiklike kontaktide sõlmimisega. Poola suursaadik Eestis Jakub
Wolasiewicz rõhutas oma sõnavõtus isiklike suhete olulisust sõpruslinnade koostöö arendamisel, teatas Eesti Linnade Liidu pressiesindaja.

Omavalitsuste riikidevahelised partnersuhted on seotud regioonide suutlikkuse suurendamisega Euroopas, linnade potentsiaali parema kasutamise ning konkurentsivõime tõstmisega.

Poola esindajad nägid majandus- ja turismialase aktiivse koostöö peamist takistust puudulikus transpordiühenduses ning aasta algul jõustunud vabakaubandusleppe vormilistes raskustes.

Samas leidsid Eesti ja Poola omavalitsuste esindajad, et suhete arendamine pakub mõlemale poolele suurt huvi, kuna erinevalt Skandinaavia riikidest on Poola ja Eesti sarnase ajaloolise kogemusega kiiresti arenevad riigid.

Enamikul Eesti omavalitsustel on välismaal palju partneromavalitsusi, mistõttu uusi kontakte on raske sõlmida. Poola omavalitsustega koostöö tegemisel on probleemiks riikide suuruse vahe. Üks Eesti maakond vastab üldjuhul Poola ühele omavalitsusüksusele. Kõige väiksema Poola vojevoodkonna elanike arv on 1 miljon elanikku, ütles pressiesindaja.

Kunda linnapea Anne Tasuja märkis kohtumisel, et eurointegratsioonis on oluline osa just inimestevahelistel kontaktidel ning omavalitsuse ülesanne piirdub majanduse vallas sageli õigete inimeste kokkuviimisega. Samas ei pea sõprus tooma alati kasu ning suhete hoidmine on sageli kallis, tähendas Tasuja.

Riigikogu ratifitseeris Eesti Vabariigi ja Poola Vabariigi regioonide ja kohalike omavalitsuste vahelise koostöölepingu 1993. aastal, kuid seadusele ei olnud seni sisulist koostööd omavalitsuste tasandil järgnenud.

Baltic News Service


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit