Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 1999


Omavalitsused peavad eelarvekõnelusi valitsusega nurjunuks
TALLINN, 28. august, BNS - Eesti omavalitsusliitude ühendus leiab, et tänavused läbirääkimised valitsuskomisjoniga on kujunenud omavalitsuste jaoks läbikukkunuks.

Omavalitsuste esindajate väitel on valitsus omavalitsuste rahaeraldused otsustanud juba enne läbirääkimistele asumist.

Maakondlike omavalitsusliitude esindajad tõdesid reedel, et seoses miinimumpalga ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega tulevast aastast kannatab kõikide omavalitsusüksuste tulubaas, mis eelarvekärbete tõttu ületas niigi kriitilise piiri, teatas Eesti linnade liidu pressiesindaja laupäeval.

Omavalitsuste rahandusspetsialistide hinnangul jääb hetkel ainuüksi 62 miljonit krooni puudu selleks, et viia vaesemad omavalitsused vabariigi keskmiselegi tasemele.

Tuleval aastal kujunevad riigieelarvest tehtavad eraldised kohalike omavalitsustele 891 miljoni krooni suuruseks, mis tähendab, et eelarve jääb riigi keskmisega võrreldes samale tasemele tänavusega ning vaesematel omavalitsustel seisab ees maksubaasi tugev langus.

Näiteks ühistranspordi dotatsiooni jätmine samale tasemele on naeruväärne, arvestades elektri- ja kütusehinna tõuse, tõdesid omavalitsusjuhid.

Samuti jäävad omavalitsused tänavu ilma 50 miljonist kroonist teede korrashoiuks mõeldud vahenditest, mis saavutati möödunud aastal esmakordselt munitsipaalteedele.

Iga-aastaseid omavalitsustele mõeldud investeeringutoetusi käsitlevad omavalitsusjuhid pigem kui täiendavaid ressursse ministeeriumi haldusalasse, kuna neid jagavad tänavu
ministeeriumid.

350 miljonist kroonist on ministeeriumid kavandanud omavalitsusobjektidele 223 miljonit krooni, lisaks pole osa neistki omavalitsustele kuuluvad ehitised.

Omavalitsusliitude ühendus otsustas teha ka valitsusega läbirääkivale omavalitsusliitude koostöökogule ettepaneku anda toimetulekutoetuste jagamise kohustus riigile tagasi.

Kuna valitsus kaotas täiendavateks toetusteks vahendid, siis ei näe omavalitsusjuhid põhjust, miks tegeleda riigifunktsioonide vahendamisega omavalitsuste poolt.

Baltic News Service

 

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit