Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 1999


Omavalitsused kritiseerivad investeeringute uut jaotust
TALLINN, 16. september, BNS - Omavalitsusliitude hinnangul ei ole uues riigieelarves omavalitsustele investeeringuteks mõeldud raha jagamine ministeeriumide kaudu senisest süsteemist paindlikum.

Ministeeriumide vahel rahade killustamine ei võimalda vahendite ümberjaotamist valdkondadele, kus on vajadused suuremad, leiavad omavalitsusliitude rahandusspetsialistid.

Kui investeeringud kinnitatakse igale ministeeriumile eraldi, siis on need kinnitatud riigieelarve seadusega, mis tähendab, et muudatusi saab sisse viia vaid riigikogu, märgib Eesti Linnade Liit (ELL).

Sel põhjusel ei saa ELL-i teatel nõustuda ka peaminister Mart Laari väitega, nagu võimaldaks investeeringute jagamine uutmoodi vältida olukorda, kus valimiste eel iga riigikogu liige võitleb mõne "katuse või tiigi või silla" eest.

Uus süsteem ei takista riigikogul kinnitatud objekte muutmast. Sisuliselt puudutab investeeringute jagamine läbi ministeeiurmide vaid seda osa vahenditest, mida jagas ka
eelnevatel aastatel valitsus või riigikogu, märgib ELL.

Omavalitsusjuhid peavad ELL-i kinnitusel seni kehtivat süsteemi, mille järgi riik jagas investeeringutoetusi maakonniti kooskõlastatult omavalitsusliitudega paindlikuks ja toimivaks.

Rahandusministeeriumi eelarveosakonna kohalike eelarvete talituse juhataja Veiko Tammearu ütles BNS-ile, et omavalitsusliitude mure on mõistetav teatud traditsiooni
seisukohast.

Maakondlike toetusfondide süsteem, mis seni kehtis, hakkas aasta-aastalt paremini toimima, märkis Tammearu. Omavalitsusi kohutab tema hinnangul uuele üleminek.

Tammearu tunnistas siiski, et uuel süsteemil on nii poolt- kui vastuargumente, kuid rahandusministeeriumi kindel seisukoht on üle minna investeeringurahade jagamisele eri
ministeeriumide kaudu.

Omavalitsused taotlevad läbirääkimistel valitsusega investeeringutoetuste lülitamist kohalike eelarvete tulubaasi või toetuste koondamist ühe ministeeriumi haldusalasse, kust koordineeritaks jaotusi vastavalt valitsuse poolt kehtestatud korrale.

Valitsus kinnitas teisipäeval 2000. aasta riigieelarve üldmahu, jättes sellest eraldi eelarvereana välja investeeringud kohalikele omavalitsusele.

Valitsus jagab uues riigieelarves kohalike omavalitsuste investeeringuteks mõeldud raha eri ministeeriumide kaudu, et iga konkreetne maavalitsus saaks otsustada raha jagamist
paindlikumalt, ütles peaminister.

Selle aasta riigieelarves olid kohalike oomavalitsuste investeeringud eraldi reana ja moodustasid 453,3 miljonit krooni.

Tuleva aasta riigieelarve, mille maht on koos sotsiaal- ning ravikindlustuse eelarvetega 26,8 miljardit krooni, jõuab riigikokku oktoobriks.

Tallinna toimetus, tel +372 610 8825

Baltic News Service

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit