Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 1999


Omavalitsusliidud arvustavad investeeringute jaotust
TALLINN, 10. november, BNS - Omavalitsusliidud ja keskvalitsus vaidlevad investeeringute jaotuspõhimõtete üle järgmise aasta eelarves.

Kolmapäeval toimunud läbirääkimistevoorus esitasid omavalitsusliitude esindajad korduva järelpärimise ministeeriumide poolt jaotatud investeeringuobjektide aluste kohta, teatas BNS-ile omavalitsusliitude pressiesindaja.

Omavalitsusjuhid protestisid riigieelarve seaduse eelnõus sisalduva valitsuse õiguse vähendada eraldisi riigieelarvest toetust saavatele omavalitsustele, juhul kui sel on riigi ees laene.

Omavalitsusjuhtide sõnul puudutab see kunagist riigi poolt omavalitsustele pealesurutud ebasoodsat 1,7 miljardi krooni suurust energialaenu, millega riik kohustab omavalitsusi praegu tagasimakseid tegema.

Pooled kirjutasid kohtumisel alla läbirääkiste tulemusteprotokollile 2000. aasta eelarveeraldiste osas, milles on ära toodud osapoolte kokkulepped ja lahkarvamused.

Järgmine läbirääkimistevoor toimub 8. detsembril.

Tallinna toimetus, tel +372 6 108 827

Baltic News Service

*
Pressiteade
10/11/99

Kolmapäeval toimunud läbirääkimistevoorus esitasid omavalitsusliitude esindajad korduva järelpärimise ministeeriumide poolt jaotatud omavalitsuste
investeeringuobjektide aluste kohta.

Omavalitsusjuhid ootavad vastust, milliste eelistuste järgi on objektid välja valitud, kellel on õigus teha otsuseid ja kas maakondade vaheliste jaotuste puhul on arvestatud ka tasakaalupõhimõtteid.

Omavalitsusjuhid tundsid huvi, kas tuleval aastal hakkab kehtima sarnane reglementeerimata jaotussüsteem, mille järgi tuleks mõnel maakonnal oodata vahendeid investeeringuteks veel järgnevad viis aastat.

Omavalitsusjuhid protestisid täna ka riigieelarve seaduse eelnõus sisalduva valitsuse õiguse vähendada eraldisi riigieelarvest toetust saavatele omavalitsustele, juhul kui sel on riigi ees laene.

Omavalitsusjuhtide sõnul puudutab see kunagist riigi poolt omavalitsustele pealesurutud ebasoodsat 1,7 miljardi krooni suurust energialaenu, millega riik kohustab omavalitsusi praegu tagasimakseid tegema.

Seaduseelnõu seletuskiri ei selgita ka seda, kelle otsusega, palju, millal raha võetakse, kuigi tegemist on omavalitsuste igapäevase rahakotiga.

Koostöökogu on seisukohal, et kui õigusriigis on kaks võrdset õigussubjekti - keskvalitus ja omavalitsus - siis antud paragrahviga lülitatakse omavalitsus kui juriidiline subjekt välja osapoolt ära kuulamata.

Koostöökogu hinnangul on neid küsimusi võimalik lahendada läbi kohtu, ning ühtlasi tuleks viia lõpuni pankrotiseaduse kehtestamine.

Teede- ja sideministeeriumi kantsleri Ruth Martini täiendava informatsiooni järgi jääb kohalik teehoid tuleval aastal rahastamata. Teede- ja sideministeerium pole 50 miljonit valla/linnateede korrashoiuks lubatud vahendeid eelarvetesse kavandatud.

Täna kirjutati alla ka läbirääkiste tulemusteprotokollile 2000. aasta eelarveeraldiste osas, milles on ära toodud osapoolte kokkulepped ja lahkarvamused.

Järgmised läbirääkimised toimuvad 8. detsembril.

Kaidi Roots, Omavalitsusliitude Koostöökogu pressiesindaja

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit