Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 1999


Linnade liit üllitab Euroopa Nõukogu aastapäevaks kogumiku
TALLINN, 4. mai, BNS - Eesti Linnade Liit (ELL) tähistab kolmapäeval Tallinna raekojas Euroopa Nõukogu loomise 50. aastapäeva kogumiku "Euroopa Nõukogu ja kohalik omavalitsus" esitlemisega.

Väljaanne tutvustab Euroopa Nõukogu ning koondab Eesti omavalitsusliitude 10-aastast tegevust Euroopa Nõukogu institutsioonides.

Samuti käsitleb see Euroopa kohaliku omavalitsuse harta ja Eesti seadusandluse seoseid ning kitsaskohti Euroopa omavalitsuslike traditsioonide taustal, teatas ELL-i pressiesindaja.

Kohalike omavalitsuste seisukohalt on Euroopa Nõukogu tähtsaim konventsioon Euroopa kohaliku omavalitsuse harta, mis määratleb kohaliku omavalitsuse toimimise alused; kaitseb ja defineerib kohaliku omavalitsuse iseseisvuse printsiipe ning sätestab ressursside vastavusse viimise kohalike võimuorganite ülesannetega. Riigikogu ratifitseeris harta 1994. aastal.

Euroopa Nõukogu prioriteet kohalike omavalitsuste tasandil on demokraatia tugevdamine ja koostöö loomine. Rahvusvaheline suhtlus seab kohalikule omavalitsusele pisut teistsuguseid kohustusi kui riigile, mis seisnevad eelkõige majanduslike ja kultuuriliste koostöösuhete loomises ja ühisprogrammide elluviimises omavalitsusüksuste vahel, rääkis ELL-I pressiesindaja.

Kogumiku eessõnas kirjutab riigikogu aseesimees Tunne Kelam muu hulgas: "Muutused Kesk- ja Ida-Euroopas on toonud taas päevakorrale vajaduse demokraatia tugevnemiseks regionaalsel tasandil."

Eesti on Kelami sõnul selles suhtes olnud aktiivne ja edumeelne, kaasa on aidanud kohaliku omavalitsuse pikaajaline traditsioon, mis sisaldab omaalgatuslike sidemete arendamist teiste omavalitsustega üle riikide piiride. Eestis on demokratiseerumine välja kasvanud omavalitsuste tasandilt.

Kell 12 algaval üritusel esinevad sõnavõttudega regionaalminister Toivo Asmer, Tallinna linnasekretär Toomas Sepp, Eesti Linnade Liidu juhatuse esimees Andrus Ansip, riigikogu liige Kalle Jürgenson ning kogumiku autorid Sulev Mäeltsemees, Sulev Lääne ja teised.

Baltic News Service

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit