Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2000


Linnade liit määras saadikud valitsusega läbirääkimisteks
TALLINN, 8. veebruar, BNS - Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatus otsustas teisipäeval määrata valitsusega läbirääkimisi pidavasse Omavalitsusliitude Koostöökogusse kolm linnapead ja ühe abilinnapea.

ELL-i otsuse järgi hakkavavad valitsusega läbirääkimisi pidama Viljandi linnapea Peep Aru, Tartu linnapea Andrus Ansip, Tallinna abilinnapea Ants Leemets ja Paide linnapea Tõnis Kõiv.

ELL-i juhatus tahab algatada valitsusega sisulise diskussiooni riigi maksupoliitika ja omavalitsuste toetuste süsteemi korrastamise teemal, teatas ELL-i pressiesindaja teisipäeval BNS-ile.

Pressiesindaja sõnul võtab juhatus lähiaja tööplaani haldusreformiteemalise ajurünnaku korraldamise, et sõeluda välja linnade jaoks kõige olulisemad ideed ja märksõnad.

Baltic News Service

Pressiteade
08/02/00

Linnade Liidu uue koosseisuga juhatus käsitles täna oma esimesel töökohtumisel juhatusesisese tegevuse muudatusi, et tõhustada liidu töö tulemuslikkust oma liikmete ehk linnade jaoks.

Seoses omavalitsusliitude läbirääkimistega valitsusega rõhutas juhatus vajadust algatada valitsusega sisuline diskussioon riigi maksupoliitika ja omavalitsuste toetustesüsteemide korrastamise teemal.

Linnade Liidu poolt määrati valitsusega läbirääkimisi pidavasse Omavalitsusliitude Koostöökogusse Peep Aru (Viljandi linnapea), Andrus Ansip (Tartu linnapea), Ants Leemets (Tallinna abilinnapea) ja Tõnis Kõiv (Paide linnapea). Esindajad valiti veel ligi 30 komisjoni ja nõukogusse.

Juhatus kinnitas lähiaja tööplaani haldusreformiteemalise ajurünnaku korraldamise, et sõeluda välja just linnajuhtide hulgas need ideed ja märksõnad, mis linnade arvates vajaksid kõige enam regulatsiooni.

Tänasel ELL juhatuse koosolekul tutvustati ka kohtumisi hetkel Eestis viibiva Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) delegatsiooniga, kes valmistavad ette raportit demokraatia olukorra kohta Eestis.

CLRAE on üks Euroopa Nõukogu kolmest tööorganisatsioonist.

Kohtumistel Tallinna ja Tartu linnavõimudega on delegatsioon pööranud enim tähelepanu Eesti kohalike omavalitsuste piiratud võimalustele kehtestada arvestatavaid kohalikke makse, mis vajaks riiklikku poliitilist otsustust.

Järgmine juhatuse koosolek toimub 14. märtsil.

Kaidi Roots, ELL pressiesindaja
694 34 12


 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit