Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2000


Omavalitsused protestivad soojuse käibemaksustamise vastu
TALLINN, 8. aprill, BNS - Eesti Omavalitsusliitude Ühendus (EOÜ) otsustas reedel teha valitsusele teistkordse pöördumise soojusenergia 18-protsendise käibemaksustamise vastu.

EOÜ volikogu pidas otstarbekaks soojusenergia järk-järgulist käibemaksustamist, et hoida ära suuremad probleemid seoses tarbijate võlgade ja väiksemate katlamajade sulgemisega, teatas ühenduse pressiesindaja BNS-ile.

Omavalitsusjuhid leidsid, et kui valitsus kavandab käibemaksu kehtestamise järel hüvitada hinnatõusu vaesematele inimestele toimetulekutoetuste kaudu, siis nende vahendite jagamise otsustamine peaks jääma omavalitsuste pädevusse.

Samas ei lahenda toimetulekutoetuste maksmine tekkivate võlgade probleeme, sest keegi ei saa tagada, et toetust saanud isik need summad just küttearvete peale kulutab, seisab EOÜ pöördumises.

EOÜ nimetas valitsuse suhtumist vastutustundetuks nii omavalitsuste kui ka tarbijate suhtes, sest just omavalitsused peavad tekkivaid probleeme lahendama hakkama juba sel talvel.

Ka Eesti Linnade Liidu juhatus on pooldanud soojuse käibemaksu kehtestamisele üleminekuperioodi, et vältida omavalitsustele tekkivaid võlgu täiendavate küttekulutuste lisamisega elanikkonnale.

Rahandusminister Siim Kallas ja sotsiaalminister Eiki Nestor leidsid reedel, et kaugküttele käibemaksu kehtestamise järel hüvitatakse võimalik hinnatõus vaesematele inimestele toimetulekutoetuste kaudu.

Valitsuse teisipäevaõhtuse nõupidamise tulemusel pidid Nestor ja Kallas otsima ühiselt lahendusi, lähtudes seisukohast, et 18-protsendine käibemaks lisatakse elanikkonnale müüdavale soojusenergiale vaatamata mitmele protestile siiski suvel.

Riigieelarves on toimetulekutoetusteks tänavu ette nähtud 322 miljoni krooni, kuid kuna tegemist pole arvestusliku kuluga, siis ei saa seda summat ilma riigieelarve muudatust riigikogus kinnitamata suurendada ega vähendada. Esimeses kvartalis on 322 miljonist kulutatud 27,8 protsenti.

Kallas on öelnud BNS-ile, et rahandusministeeriumi arvutuste kohaselt kuluks täiendavate toimetulekutoetuste peale 17 miljonit krooni.

Sotsiaalministeeriumi arvutuste kohaselt oleks vaja 40 miljonit krooni.

Baltic News Service


 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit