Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2000


Omavalitsused ei taha uusi ülesandeid ilma rahalise katteta
TALLINN, 31. mai, ETA - Omavalitsused ei taha endale uusi ülesandeid juurde võtta, kui riik selleks raha juurde ei anna.

Omavalitsused pole uute ülesannete vastu, aga tuleb kokku leppida tingimused ja garantiid, ütles ETAle Eesti Linnade Liidu asedirektor Tiit Kirss.

Tänases omavalitsuste ja valitsuse vaheliste eelarveläbirääkimiste voorus tegi rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan omavalitsusliitude koostöökogule ülesandeks esitada rahandusministeeriumile summad, mida omavalitsused vajavad oma ülesannete täitmiseks.

Omavalitsusliitude koostöökogu hakkab seda summat alles kokku arvutama, seni veel ei saa öelda täpseid numbreid, lausus Kirss.

Vana süsteemi puhul oleksid omavalitsused küsinud 1,3 miljardit krooni, aga nüüd tuleb ülesandeid juurde - näiteks õpetajate palkade ja toimetulekutoetuste maksmine.

"Selge on see, et õpetajate palk ei tohi väheneda. Sel aastal kulus õpetajate palkadele koos sotsiaalmaksuga ja koolide ülalpidamisega ja õppevahenditega 1,2 miljradit, see summa ei saa mitte väiksem olla, pigem suurem," ütles Kirss.

Tutvustades valitsuse eelarvepoliitika põhimõtteid kinnitas Järvan, et rahandusministeerium lähtub lähiaastatel 0-baasilise eelarve koostamise põhimõttest, mille kohaselt ei arvestata eelnevatel aastatel kinnitatud kulusid ja tulusid, teatas ETAle omavalitsusliitude koostöökogu pressiesindaja.

Kohtumisel olid kõne all ka riigilt omavalitsustele üleantavad funktsioonid ning selle protsessiga kaasnevad probleemid.

Omavalitsuste esindajad kinnitasid, et uusi ülesandeid saavad omavalitsused juurde võtta vaid tingimusel, kui see ei too kaasa juba täidetavate teenuste kvaliteedi langust.

Valitsuskomisjoni liikmed pidasid vajalikuks töötada välja koostöös omavalitsusliitude esindajatega vahendite jaotusmehhanismid nii munitsipaalkoolide kulude jaotamiseks kui ka teistes valdkondades.

Kohtumisel tekitas enim vaidlusi otsustusõigus investeeringutoetuste jaotuse üle (200 miljonit krooni), mille osas esitavad mõlemad pooled järgmiseks läbirääkimiste vooruks, 28.juuniks, oma seisukohad.

ETA


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit