Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2000


Omavalitsused ei suutnud valitsusega kõiges kokku leppida
TALLINN, 26. september, BNS - Omavalitsusliitude koostöönõukogu nõustus teisipäeval ministeeriumide komisjoniga kohtudes õpetajate palga üleminekuga omavalitsustele, kuid eriarvamusele jäädi teede hoiu ja remondi rahastamises.

Omavalitsuste ja ministeeriumide esindajate poolt allkirjastatud lõpp-protokollis lepiti kokku, et õpetajate palgad lähevad üle omavalitsustele, ütles BNS-ile rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste talituse juhataja Veiko Tammearu.

Tammearu sõnul vastab õpetajate palkadega seonduv kokkulepe seega valitsuses kinnitatud 2001. aasta riigieelarve eelnõule, mille kohaselt omavalitsustele eraldatav raha on riigieelarves kajastatud hariduskulude real.

Järgmise aasta algusest kuni augustini saavad omavalitsusüksused vajalikke vahendeid vastavalt tänavu veebruaris valitsuse poolt kinnitatud korrale, mis ei näe ette omavalitsuste omavahelist arvlemist õpetajate töötasu, sotsiaalmaksu, täiendkoolituse ja õpikute soetamise osas.

Protokolli kohaselt peavad valitsus ja omavalitsused järgmise aasta 1. juuniks kujundama välja uue finantseerimise korra, mis rakendub järgmise õppeaasta alguses 1. septembril 2001.

Teise põhipunktina fikseerisid pooled teisipäeval põhimõttelised lähtekohad, kui palju hetkel omavalitsustele toetusfondiks raha ette on nähtud, rääkis Tammearu.

"Väike muudatus lisati toetuste jaotuse valemisse," lisas ta.

Valla- ja linnaeelarvetele ette nähtud 950,3 miljoni kroonistest eraldistest saavad kohalikud eelarved summasid liigitamata 865,8 miljonit vastavalt riigieelarveseadusele ja kolm miljonit krooni erilises geograafilises ja majanduslikus olukorras olevad omavalitsused.

Sihtotstarbelised eraldised valla ja linnaeelarvete toetusfondi on järgmise aasta eelarveprojektis 81,5 miljonit krooni.

Lõpliku protokolli sõlmimise ajaks ei suutnud omavalitsused ja ministeeriumide esindajad
Tammearu sõnul siiski kokku leppida munitsipaaltänavate ja -teede korrashoiu ning remondi rahastamise osas.

"Omavalitsused pöörduvad ses osas riigikogu poole, sooviga eraldada teede ja tänavate remondiks täiendavad 75 miljonit krooni," märkis Tammearu.

Kuigi kohtumisel jäid osapooled teede rahastamise osas eriarvamusele, lausus Eesti Linnade Liidu juhatuse esimees Tartu linnapea Andrus Ansip valitsuse pressibüroo vahendusel, et läbirääkimiste käiguga võib rahule jääda.

Ansipi hinnangul on esmakordselt sõlmitud vastavas kokkuleppes oluline veel see, et
omavalitsuste järgmise aasta eelarvekasv on võrreldes tänavusega 5,82 protsenti, mis on suurem riigieelarve üldisest kasvust.

Kokkuleppe üle avaldas heameelt ka peaminister Mart Laar, kelle sõnul kavatseb valitsus jätkata ka edaspidi mitmete seni riigi poolt täidetud funktsioonide üleandmist omavalitsustele.

Laari hinnangul on funktsioonide üleandmine omavalitsustele otstarbekas peamiselt seetõttu, et kohalikku elu puudutavaid küsimusi on kõige otstarbekam otsustada ja juhtida elanikele võimalikult lähedal.

Valitsus kinnitas järgmise aasta eelarve eelnõu 29,45 miljardi kroonises mahus eelmisel
teisipäeval.

Eelnõu kohaselt moodustavad eraldised valla- ja linnaeelarvetele tänavuse 1,16 miljardi krooniga võrreldes 2,35 miljardit krooni. Eraldistest 1,4 miljardit krooni on mõeldud vaid hariduskuludeks.

Tallinna toimetus, tel. +372 6 108 875, majandus@bns.ee

Baltic News Service

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit