Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2000


Omavalitsused valisid Asmeri nii sõbraks kui ka vaenlaseks
TALLINN, 24. november, BNS - Omavalitsusfoorum valis regionaalminister Toivo Asmeri neljapäeval korraga nii omavalitsussõbraks kui ka -vaenlaseks.

Tartus peetud "Omavalitsusfoorum 2000" selgitas aasta omavalitsussõbra ja aasta omavalitsusvaenlase osalejate hulgas foorumi eel läbi viidud küsitlusega, teatasid ürituse korraldajad reedel BNS-ile.

Rohkem kui saja omavalitsustegelase arvamuse põhjal pälvis Asmer mõlemad tiitlid. Vaenlase otsimist ebapraktiliseks pidav foorum otsustas seepeale välja anda ainult omavalitsussõbra auhinna.

Regionaalminister ütles austamistseremoonial, et peab omavalitsussõbra tiitlit meeldivaks tunnustuseks oma senisele tööle omavalitsuste eest seismisel.

Kommenteerides oma võitu ka vaenlaste kategoorias, ütles Asmer, et on eriti rahul just sellepärast, et tema tegevus omavalitsusprobleemidele lahenduse otsimisel ei ole jätnud kedagi ükskõikseks. "Kui ma poleks võitnud mõlemat tiitlit, oleksin arvanud, et on sohki tehtud," lisas ta.

Auhinda vastu võttes ütles regionaalminister, et radikaalsete reformide ettepanekud ei ole kunagi populaarsed.

"Minu 15+x ettepanek oli seni radikaalseim, mitmele see meeldis, paljudele ka ei meeldinud. Kui Jüri Mõis oleks oma ettepaneku teha Eestist ainult üks omavalitsus välja käinud enne tänast foorumit, oleksin omavalitsusvaenlase tiitli talle ilmselt kaotanud," sõnas Asmer.

Omavalitsussõbra auhinnana andis linnade liidu senine esimees Andrus Ansip Toivo Asmerile üle skulptor Mati Karmini miniskulptuuri, mis kujutas pooleldi mehe, pooleldi naise kehast koosnevat figuuri.

Auhinda üle andes ütles Tartu linnapea Ansip, et abieluinimesed teavad, et võimuprobleemi tekkimiseks ei ole tarvis vallatäit rahvast, piisab kahest inimesest. Ansip soovis Asmerile edu võimuprobleemi lahendamisel 247 omavalitsuses.

Tartus peetud "Omavalitsusfoorumil 2000" osales üle 500 omavalitsusjuhi ja -ametniku üle kogu Eesti.

Haldusreformiga seotud probleeme vaaginud foorumil esinesid peale regionaalminister Asmeri ettekannetega rahandusminister Siim Kallas, Tallinna linnapea Jüri Mõis, siseminister Tarmo Loodus ja justiitsminister Märt Rask.

Omavalitsusfoorumi korraldas Eesti avaliku halduse instituut, foorumi läbiviimist toetasid Tartu linn, Eesti linnade liit, Eesti regionaalarengu sihtasutus ja valitsus.

"Omavalitsusfoorum 2001" on Tartus järgmise aasta 22. novembril.

Baltic News Service


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit