Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2001


Omavalitsused pärivad toetusfondi asjus Jõksilt aru
TALLINN, 2. märts, BNS - Eesti Omavalitsusliitude Ühendus (EOÜ) plaanib pöörduda õiguskantsler Allar Jõksi poole, kui rahandusministeerium esitab esmaspäeval valitsusele eelnõu, mille järgi jaotatakse ümber maakondliku toetusfondi 81,5 miljonit krooni.

"Omavalitsustele ei saa panna rohkem kohustusi, kui on ressursse. Riigikogu on määranud selle summa omavalitsuste eelarvete toetuseks ja kui rahandusministeerium seda oma tahtmist mööda ümber jaotab, siis tekib siin põhiseaduslik vastuolu," põhjendas BNS-ile EOÜ aseesimees ja Paikuse vallavanem Kuno Erkmann õiguskantsleri poole pöördumist.

Erkmanni sõnul sõltub EOÜ tegevuse edasine käik rahandusministeeriumist - millise eelnõu ministeerium toetusfondi asjus teisipäevasele valitsuse istungile esitab.

EOÜ seisukoht on, et kui rahandusministeerium fondi raha ümber jagab, jäävad omavalitsused kokku ilma 31,5 miljonist kroonist ning selle tulemusel jäävad maakondades ära kultuuri- ja spordiüritused ning tekib probleeme õpilaste transpordi kompenseerimisega.

Rahandusministeerium on seisukohal, et 81,5 miljonist kroonist toetusfondi rahast tuleks 1,5 miljonit võtta omavalitsustelt ära laibaveoks, kümme miljonit haldusreformi kulude katteks ja 20 miljonit omavalitsuste alalaekumise katteks võrreldes kahe viimase aasta 95-protsendise tasemega.

Omavalitsusjuhtide soovidega on nõus olnud nii peaminister Mart Laar, rahandusminister Siim Kallas kui ka siseminister Tarmo Loodus. Neljapäeval pidas rahanduskomisjon rahandusministeeriumi kantsleri Aare Järvani eestvedamisel nõu, seal jäi kantsler oma endiste seisukohtade juurde.

"Ma ei ütleks, et meie vastu on ainult Järvan, vaid kogu rahandusministeerium," märkis Erkmann.

Järvan oli viimase kuu jooksul siiski saanud volitused jagada omavalitsuste vahel haldusreformi kuludeks mõeldud kümme miljonit krooni.

EOÜ on esitanud ka rahandusministeeriumile oma eelnõu, mille kohaselt jaotatakse toetusfondi raha siiski kavandatud 81,5 miljoni ulatuses.

"Kui ministeerium meie seisukohtadega nõus ei ole, siis jäävad riigilt omavalitsustele pandud kohustused osaliselt täitmata," nentis Erkmann.

Maakondliku toetusfondi vahenditest, mida tänavu on 81,5 miljonit krooni, on seni rahastatud õpilaste bussisõidu dotatsioone, maakondlike kultuuri- ja spordiürituste läbiviimist ning omavalitsuste koostööd. Omavalitsusjuhtide hinnangul on omavalitsustel eelarvete planeerimine juhtumi tõttu pärsitud, muu hulgas ei saa otsustada maakondlike ühisürituste läbiviimist ning eraldada õpilaste koolisõidutoetusi.

Tallinna toimetus, +372 610 8814, sise@bns.ee

Baltic News Service

 

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit