Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus




Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2001


Linnade liit otsib presidendilt seaduse vastu abi
TALLINN, 12. juuni, BNS - Linnade liidu juhatuse liikmed esitasid presidendile ja õiguskantslerile avalduse, milles palutakse jätta välja kuulutamata riigikogus vastu võetud sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seadus.

Pöördumises president Lennart Merile märkis liit, et möödunud nädalal heaks kiidetud seadus on vastuolus põhiseadusega ja seab omavalitsused raskesse olukorda juhul, kui omavalitsustele laekunud riiklikest vahenditest ei peaks piisama.

Põhiseaduse järgi on igal kodanikul õigus riigi abile vanaduse, töövõimetuse, toitjakaotuse ja puuduse korral.

Omavalitsused taotlesid, et seadusesse viidaks punkt, mis tagaks toimetulekupiiri tõstmisega ka toimetulekutoetusteks makstavate vahendite suurenemise, kuid riigikogus kinnitatud variandis see puudub.

Omavalitsusliidud protestivad linnade liidu teatel seaduse kinnitamise laialivalguva klausli tõttu, mille järgi toimetulekutoetust määrab ja maksab valla- või linnavalitsus valla- või linnaeelarvesse riigieelarvest ja riiklikest maksudest laekunud vahenditest.

Linnade liidu pressiesindaja sõnul on omavalitsusjuhid küll selle poolt, et toimetulekutoetuste määramine ja maksmine peab olema kohaliku omavalitsuse pädevuses, kuid isiku toimetuleku kindlustamine on hetkel seaduses täis tõlgendusvabadusi.

Omavalitsusjuhid osalesid seaduseelnõu välja töötamisel, kuid selle sisu muutus pärast valitsusele üle andmist. Omavalitsused taotlesid toimetulekutoetuste ülevõtmisel, et vahendite eraldamine jääks vähemalt esialgu sihtotstarbeliseks eraldi eelarvereana.

Pöördumine on allkirjastatud koos omavalitsusliitude ühendusega.

Tallinna finantsdirektori Ahti Kallaste sõnul tekitaks seaduse jõustumine Tallinnale 60 miljonit krooni lisakohustusi, millel puuduvad selged katteallikad.

"President ei tohiks seda seadust praegusel kujul välja kuulutada, kuna see tekitaks kõigis Eesti omavalitsustes palju segadust," ütles Kallaste BNS-ile.

Kallaste kavatseb küsimuse tõstatada kolmapäevasel linnavalitsuse istungil. Tema sõnul ei ole linnavalitsus arutanud, kas ka Tallinn peaks esitama presidendile taotluse jätta välja kuulutamata palju segadust tekitav sotsiaalhoolekande seadus.


Tallinna toimetus, +372 610 8849, sise@bns.ee


Baltic News Service


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit