Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2001


Linnade Liit ei toeta õpetajate 15-protsendilist palgatõusu
TALLINN, 9. oktoober, BNS - Linnade Liidu juhatus ei toeta õpetajate 15-protsendilist palgatõusu, kuna see seab omavalitsused löögi alla ja suurendab neis sotsiaalseid pingeid.

"Valitsus lubas riigikoolide õpetajate palka tõsta, samas peavad omavalitsused toime tulema teiste haridusasutuste töötajatega, kes nõuavad täiesti õigustatult ka endile palgatõusu," märgib Linnade Liit pöördumises haridusminister Tõnis Lukase ja peaminister Mart Laari poole.

"Omavalitsustel pole aga selliseid summasid oma eelarvest vőimalik leida, seda enam, et riiklikud toetused omavalitsustele tuleval aastal ei kasva. Kui haldusreform teisiti ei teostu, siis väiksemate omavalitsuste pankrotistumise teel juba paratamatult," nendivad linnade juhid.

Haridusministeerium teatas vastuseks Linnade Liidu avaldusele, et riik eraldab tuleva aasta riigieelarvest täiendavalt omavalitsustele üldhariduskoolide őpetajatele palga maksmiseks 200 miljonit krooni. "Seoses sellega pole haridusministeeriumi hinnangul pőhjust rääkida őpetajate reaalpalga üldisest langusest," ütles BNS-ile ministeeriumi pressiesindaja.

Linnade Liidu hinnangul ei kata aga 2002. aasta riigieelarve eelnőus eraldatud 200 miljonit krooni lubatud tőusu.

Linnade juhtide sőnul jäävad őpetajad alampalga tőusu korral reaalpalga kasvust ilma, kuna uus töö- ja puhkeajaseadus ei luba endistel alustel ületunnitööd.

"Alampalga tőusuga kaasneks reaalpalga langus, kuna omavalitsustel tuleks odavam palgata lisaőpetaja, kui maksta olemasolevatele őpetajatele täiendavalt 50 protsenti töötasu ületundide eest," tődes Linnade Liit.

Omavalitsused tegid varem haridusministeeriumile ettepaneku tősta viis protsenti alampalgamäära ja ülejäänud kümme protsenti jätta koolijuhtide ja -omanike otsustada, et luua vőimalus maksta őpetajatele lisatasu ületundide eest ning tagada sellega tegelik palgatőus.

Tallinna toimetus, +372 610 8862, sise@bns.ee

Baltic News Service

*

Pressiteade
09/10/01

Linnade Liidu juhatus otsustas täna pöörduda taas haridus- ja peaministri poole seoses valitsuse lubadusega tagada õpetajatele 15-protsendiline alampalga kasv, mis seab löögi alla omavalitsused suurendades neis sotsiaalseid pingeid.

Linnade juhid pooldavad iseenesest õpetajate palgatõusu, kuid kinnitavad, et riik on lubanud suurejooneliselt ja avalikult ühtedele, samas kui mitteavalikult tuleb just omavalitsustel kohapeal tulla toime teiste haridusvaldkonna töövõtjatega, kes nõuavad
täiesti õigustatult ka endile palgatõusu.

Omavalitsustel pole aga selliseid summasid oma eelarvest võimalik leida, seda enam, et riiklikud toetused omavalitsustele tuleval aastal ei kasva.

Kohtumisel kõlas ka seisukoht, et kui haldusreform teisiti ei teostu, siis väiksemate omavalitsuste pankrotistumise teel juba paratamatult.

Samuti ei toeta linnade juhid õpetajate alampalga 15-protsendilist tõusu, kuna seoses uue töö- ja puhkeajaseaduse rakendumisega, mis ei luba endistel alustel ületunnitööd, jääksid õpetajad tegelikult ilma reaalpalga kasvust. Enamike õpetajate koormus ja palk
ühtlustuks. Samuti ei kata 2002. aasta riigieelarve eelnõus selleks eraldatud 200 miljonit lubatud tõusu.

Alampalga tõusuga kaasneks reaalpalga langus, kuna omavalitsustel tuleks odavam palgata lisaõpetaja, kui maksta olemasolevatele õpetajatele täiendavalt 50 protsenti töötasu ületundide eest.

Omavalitsused on varem teinud Haridusministeeriumile ja TALO-le ettepaneku tõsta 5% alampalgamäära ja ülejäänud 10% jätta koolijuhtide ja -omanike otsustamisele, et
luua võimalus maksta õpetajatele lisatasu ületundide ja heade töötulemuste eest ning tagada sellega tegelik palgatõus.

Parimate soovidega,
Kaidi Roots, ELL pressiesindaja

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit