Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2003


Omavalitsusliidud on valitsusega endiselt eriarvamusel
Pressiteade, 29/10/03. Omavalitsusliitude Koostöökogu jääb omavalitsuste tulubaasi osas lahkhelisse valitsusega, ehkki riigikogu rahanduskomisjon väitis eile avalikkusele, et pinged omavalitsustega on vaibunud ja lahendatud.

Omavalitsusliitude esindajad põhjendasid eilsel väljasõiduistungil veel kord oma seisukohti ja arvutusi tuleva aasta eelarvete osas Riigikogu rahanduskomisjonile. Rahanduskomisjoni poole pöördusid omavalitsused septembris sooviga vaadata üle läbirääkimiste senised tulemused.

Eilsel kohtumisel said pooled küll suud puhtaks rääkida, aga see ei toonud kaasa omavalitsustele paremaid lahendusi. Seepärast on eksitav öelda, et pinged on maas ning positiivne pinnas tulevasteks läbirääkimisteks loodud.

Omavalitsusliidud olid eile valmis minema teatud kompromissidele, kuid ei saanud seda teha, sest vastaspool oli oma seisukohtades küllalt jäik.

Valitsuse ja omavalitsuste esindajad jäid kõnelustel lahkarvamusele füüsilise isiku tulumaksu kohalikule omavalitsusüksusele laekuva maksustatava tulu protsendi osas.

Samuti ei anna hetkel ükski seadusandlik akt omavalitsustele kinnitust, et tuleval aastal see protsent tõuseb. Vastasel juhul on aga omavalitsuste tulubaasi järk-järguline kahanemine sisse programmeeritud. Maksureform, mis pidi omavalitsustele tagama vähemalt 3-aastase stabiilsuse eelarvete osas, on omavalitsusliitude hinnangul juba praegu rajatud savijalgadele.

Järgmise aasta eelarve eelnõu kohaselt läheb kohalike omavalitsuste eelarvetesse 11,4 protsenti füüsilise isiku brutotulust, ent omavalitsuste hinnangul ei ole see piisav omavalitsustele seadustega pandud ülesannete täitmiseks ja vähendab võrreldes olemasolevaga juba järgmisest aastast paljude omavalitsuste tulubaasi.

Parimate soovidega

Kaidi Roots
Omavalitsusliitude Koostöökogu pressiesindaja

*

Omavalitsusliidud on valitsusega endiselt eriarvamus

TALLINN, 30. oktoober, BNS - Omavalitsusliitude Koostöökogu jääb omavalitsuste tulubaasi osas valitsusega endiselt lahkarvamusele, ehkki riigikogu rahanduskomisjon teatas kolmapäeval, et eelarvekõnelustel on pinged vaibunud.

"Eilsel kohtumisel said pooled küll suud puhtaks rääkida, aga see ei toonud kaasa omavalitsustele paremaid lahendusi. Seepärast on eksitav öelda, et pinged on maas ning positiivne pinnas tulevasteks läbirääkimisteks loodud," teatas Omavalitsusliitude Koostöökogu pressiesindaja Kaidi Roots.

Omavalitsusliidud olid tema sõnul küll valmis minema teatud kompromissidele, kuid ei saanud seda teha, sest vastaspool oli oma seisukohtades küllalt jäik.

"Valitsuse ja omavalitsuste esindajad jäid kõnelustel lahkarvamusele füüsilise isiku tulumaksu kohalikule omavalitsusüksusele laekuva maksustatava tulu protsendi osas," ütles Roots. "Samuti ei anna hetkel ükski seadusandlik akt omavalitsustele kinnitust, et tuleval aastal see protsent tõuseb."

Omavalitsusliitude hinnangul on maksureform, mis pidi omavalitsustele tagama vähemalt kolmeaastase stabiilsuse eelarvete osas, juba praegu rajatud savijalgadele.

Kolmapäeval põhjendasid omavalitsusliitude esindajad riigikogu rahanduskomisjonile veel kord oma seisukohti ja arvutusi tuleva aasta eelarvete osas.

Järgmise aasta eelarve eelnõu kohaselt läheb kohalike omavalitsuste eelarvetesse 11,4 protsenti füüsilise isiku brutotulust, ent omavalitsuste hinnangul ei ole see piisav omavalitsustele seadustega pandud ülesannete täitmiseks ja vähendab võrreldes olemasolevaga juba järgmisest aastast paljude omavalitsuste tulubaasi.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Andres Lipstok ütles kolmapäeval pärast kõnelusi, et pinged omavalitsustega on nüüd maha võetud ja suuri eriarvamusi enam ei tule.

Tallinna toimetus, tel +372 610 8827, majandus@bns.ee

Baltic News Service


30/10/03

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit