Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2003


Linnade liit ei toeta 21. sajandi kooli praegust projekti
ELL-i pressiteade, 14. oktoober 2003. Linnade Liidu juhatus otsustas oma tänasel koosolekul esitada Haridusministeeriumile ettepaneku seoses “21. sajandi kooli” projektiga mitte jätkata seda väljatöötatud kujul tuleval aastal.

Liidu juhatus toetab koolide õppekeskkonna kaasajastamise projekti kui ideed, kuid soovib, et projekti teostamise korraldusele antaks reaalsetele vajadustele vastavam kuju.

Linnade Liit ei pea õigeks, et rahasid jagatakse rohkemal või vähemal määral ministeeriumi tasandilt objektide kaupa. Liidu juhatuse sõnul valiti ka tänavu renoveeritavate koolide hulka neid koole, mis ei kuulu maakondlike prioriteetide hulka. 

Linnade Liit peab otstarbekaks edendada nende koolide arendamist, mida eelistavad juba praegu õpilased oma koolikoha valikul. Paljudel omavalitsustel on olemas koolimajad ruumidena, kuid nende sisuline tegevus näitab hääbumist.

Kuna Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse järgi katab munitsipaalkooli kulud kooli omanik ehk omavalitsus ning vastutus õpikeskkonna eest lasub kohalikel omavalitsustel, siis oleks loomulik, kui otsused jätkusuutlike koolide osas tehtaks maakondlikul tasandil omavalitsuste omavahelise kokkuleppe alusel.

Liidu juhatus on seisukohal, et koolide kaasajastamiseks ettenähtud vahendid tuleks jaotada lähtudes õpilaste arvust koolides.

Linnade Liidu hinnangul tuleb kõikides omavalitsusalastes küsimustes pooldada seda suunda, et suurendataks kohapealse otsustuse määra ning vähendataks kitsapiirilisi sihtotstarbelisi rahaeraldisi.

Oma varasemates avaldustes on liit tauninud ideed renoveerida koole tervikobjektide kaupa, kuna sellisel kujul jääb paljude koolide seisukord veel paljudeks aastateks praegusele tasemele ning see soodustab koolide diferentseerumist veelgi.    

Parimate soovidega

Kaidi Roots
ELLi pressiesindaja

*

Linnade liit ei toeta 21. sajandi kooli praegust projekti
19:17, 14. oktoober 2003

TALLINN, 14. oktoober, BNS - Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatus otsustas oma teisipäevasel koosolekul teha haridusministeeriumile ettepaneku mitte jätkata tuleval aastal 21. sajandi kooli projektiga selle väljatöötatud kujul.

Juhatus toetab koolide õppekeskkonna kaasajastamist, kuid soovib, et projekti teostamise korraldusele antaks reaalsetele vajadustele vastavam kuju, teatas ELL-i pressiesindaja BNs-ile.

Tema sõnul ei pea ELL õigeks, et raha jagatakse rohkemal või vähemal määral ministeeriumi tasandilt objektide kaupa. Liidu juhatuse teatel valiti ka tänavu renoveeritavate koolide hulka neid koole, mis ei kuulu maakondlike prioriteetide hulka.

ELL peab otstarbekaks edendada nende koolide arendamist, mida eelistavad juba praegu õpilased oma koolikoha valikul. Paljudel omavalitsustel on olemas koolimajad ruumidena, kuid nende sisuline tegevus näitab hääbumist.

Kuna põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse järgi katab munitsipaalkooli kulud kooli omanik ehk omavalitsus ning vastutus õpikeskkonna eest lasub omavalitsustel, siis oleks loomulik, kui otsused jätkusuutlike koolide osas tehtaks maakondlikul tasandil omavalitsuste omavahelise kokkuleppe alusel.

ELL-i juhatus on seisukohal, et koolide kaasajastamiseks ettenähtud vahendid tuleks jaotada lähtudes õpilaste arvust koolides. Samuti tuleks kõigis omavalitsusalastes küsimustes suurendada kohapealse otsustuse määra ning vähendada kitsapiirilisi sihtotstarbelisi rahaeraldisi.

Oma varasemates avaldustes on liit tauninud ideed renoveerida koole tervikobjektide kaupa, kuna sellisel kujul jääb paljude koolide seisukord veel paljudeks aastateks praegusele tasemele ning see soodustab koolide diferentseerumist veelgi, lisas ELL-i pressiesindaja.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

Baltic News Service


 


15/10/03

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit