Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2003


Omavalitsuste tänavust eelarvekokkulepet ähvardab nurjumine
ELL pressiteade, 16/09/03. Linnade Liidu juhatus volitas liidu esindajaid Omavalitsusliitude Koostöökogus läbirääkimistel valitsusega mitte allkirjastama omavalitsuste eelarveid puudutavat kokkulepet, kui kavandatav tulumaksureform vähendab omavalitsuste tulusid.

Linnade Liidu juhatus taunib tänavuste läbirääkimiste käigu juures pidevat arvestuste aluste muutmist Rahandusministeeriumi poolt, mis jätab vägisi mulje, et omavalitsusi tahetakse teadlikult segadusse ajada.

Viimaste välja pakutud andmete põhjal jääks siiski paljude omavalitsuste tulud alla selle aasta tegeliku laekumisi ning tulevasi aastaid silmas pidades on arvestustesse sisse planeeritud tulubaasi üldine kahanemine.

ELLi seisukoht on, et kui koalitsioon lubas reformi läbi viia ilma selleta, et omavalitsused kannataks, siis tuleb ka oma lubadusi täita ning käsitleda kõiki omavalitsusi ühtede printsiipide alusel.

Samuti taunitakse omavalitsuste tulubaasi riiklike sihtotstarbeliste projektide lisamist, kuna need suurendavad ja ilustavad kunstlikult kogutulemust, samas kui omavalitsustele ei anta erilist sõnaõigust. Näiteks “21. sajandi kooli” projekt.

Parimate soovidega

Kaidi Roots
ELL pressiesindaja

Omavalitsuste tänavust eelarvekokkulepet ähvardab nurjumine

TALLINN, 16. september, BNS - Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatus lubab mitte allkirjastada omavalitsusliitude koostöökogu ja valitsuse vahel sõlmitavat eelarvekokkulepet, kui kavandatav tulumaksureform vähendab omavalitsuste

Linnade Liidu juhatus taunis teisipäevase istungi järel rahandusministeeriumi käitumist tänavuste läbirääkimiste käigus, kuna pidevalt on muudetud arvestuste aluseid. "See jätab vägisi mulje, et omavalitsusi tahetakse teadlikult segadusse ajada," märkis ELL-i juhatus.

Viimaste välja pakutud andmete põhjal jääksid mitmete omavalitsuste tulud alla tänavuste tegelike tulude ning tulevasi aastaid silmas pidades on arvestustesse sisse kirjutatud tulubaasi üldine kahanemine, teatas ELL.

Kui koalitsioon lubas reformi läbi viia nii, et omavalitsused ei kannataks, tuleb ELL-i hinnangul oma lubadusi täita.

Samuti taunib ELL riigi poliitiliste projektide, näiteks 21. sajandi kooliprojekti kajastamist omavalitsuste eraldiste hulgas, kuna need suurendavad ja ilustavad kunstlikult kogutulemust, samal ajal ei anta omavalitsustele erilist sõnaõigust.

Valitsus kavatseb tuleval aastal ellu viia tulumaksureformi, alandades osaliselt omavalitsuste eelarvetesse laekuva tulumaksu määra 26 protsendilt 24 protsendile. Varem lubas valitsus, et see ei tohi kärpida omavalitsuste tulubaasi.

Valitsus näeb hetkel omavalitsuste tulubaasi kasvuna seitset protsenti, omavalitsused soovivad aga kasvuks vähemalt 8,5 protsenti, et reform ei põhjustaks tagasilangusi eelarvetes.

Omavalitsused pole ka varasematel aastatel valitsusega peetud eelarveläbirääkimistes paljudes küsimustes ühtsetele arusaamadele jõudnud, mistõttu on kokkulepped sõlmitud koos lahkarvamuste protokolliga või see üldse sõlmimata jäetud.

Tallinna toimetus, tel +372 610 8825, majandus@bns.ee

Baltic News Service

    

 


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit