Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2002


Linnajuhid tahavad toiduseaduse rakendamist edasi lükata
TALLINN, 11. juuni, BNS - Eesti Linnade Liidu juhatus taotleb valitsuselt laste- ja hoolekandeasutuste sööklatele toiduseaduses kehtestatud nõuete edasilükkamist, kuna omavalitsustel pole selleks raha.

Linnade liit peab võimalikuks sööklate viimist tervisekaitseametkondade kehtestatud nõuetele üksnes etapiviisiliselt, milleks tuleks välja töötada üleminekugraafikud, teatas BNS-ile linnade liidu pressiesindaja.

Praeguste õigusaktide järgi peavad sööklad vastama uutele nõuetele tuleva aasta 1. jaanuariks.

Tartu arvestuste kohaselt tuleks ainuüksi Tartul investeerida sööklatesse umbes 60 miljonit krooni.

Mulluse uuringu kohaselt nõuab kõigi koolisööklate viimine uutele nõuetele vastavaks umbes 300 miljonit krooni.

"Toiduseadusest tulenevad normatiivid näevad ette näiteks vuugivahe laiust ja materjali, rääkimata erinevatest kraanikaussidest eri produktide jaoks," teatas pressiesindaja.

Linnapead taunivad, et ametkonnad apelleerivad Euroopa Liidu nõuetele, mis ei ole tegelikult alati nii detailselt normitud.

"Näiteks Hollandi või mõne muu riigi keskmine standard ei vasta kindlasti Soome standardile, kuigi kõik on EL-i liikmed," teatas pressiesindaja.

Tallinna toimetus, +372 610 8814, sise@bns.ee

Baltic News Service

Pressiteade
11/06/02

ELL koolisööklate viimisest nõetele vastavaks

Linnade Liidu juhatus taotleb valitsuselt toiduseaduses kehtestatud laste- ja hoolekandeasutuste sööklate nõuetele viimise edasilükkamist, kuna need ei vasta omavalitsuste rahalistele võimalustele.

Linnade Liit peab võimalikuks sööklate viimist tervisekaitseametkondade poolt kehtestatud nõuetele üksnes etapiviisiliselt, milleks tuleks välja töötada üleminekugraafikud.

Tartu linna arvestuste kohaselt tuleks ainuüksi Tartul investeerida sööklatesse umbes 60 miljonit krooni.

Linnajuhid väljendasid üldist nördimust selle üle, et üha sageneb seaduste hulk, millel pole igapäevase eluga mingit sidet. Keegi kusagil kehtestab normid, samas keeldub arutamast, kust ja kelle taskust võetakse vahendid.

Linnapead taunivad ka seda, et ametkonnad apelleerivad Euroopa Liidu nõuetele, mis ei ole tegelikult alati nii detailselt normeeritud. Näiteks Hollandi või mõne muu riigi keskmine standard ei vasta kindlasti Soome standardile, kuigi kõik on EL liikmed.

Linnapead leidsid, et ka omavalitsusjuhtidel on olemas ideaalnägemus sellest, milline nende juhitav territoorium välja näha võiks, samas on ka selge, et vaesust ei saa normeerida elukaugete seaduste või ideedega. Seadus peaks kehtestama miinimumi, mis on teostatav kõigile, oli linnajuhtide seisukoht.

Näiteks näevad toiduseadusest tulenevad normatiivid ette isegi vuugivahe laiust ja materjali, rääkimata erinevatest kraanikaussidest eri produktide jaoks.

Praeguses olukorras on kohalikust tervisekaitseametnikust kujunemas jumal, kelle tahtest ja otsusest sõltub palju. Omavalitsusjuht peab temaga läbi rääkima teemadel, mida ta juba algselt ei suuda ellu viia, kuigi seadus seda nõuab.

Kaidi Roots
ELL pressiesindaja
056 622 811

kaidi@ell.ee


 


02/06/03

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit