Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2017


Linnade Liit: lapsel peab säilima võimalus valida endale kooli
Print

Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatus arutas riigikohtu otsust ja seisukohti naabervalla või -linna koolis õppivate laste koolikulude katmise korralduse ja vajalike seadusmuudatuste küsimustes, rõhutades, et lastel peab säilima võimalus valida endale kooli.

TALINN, 15. november, BNS - Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatus arutas riigikohtu otsust ja seisukohti naabervalla või -linna koolis õppivate laste koolikulude katmise korralduse ja vajalike seadusmuudatuste küsimustes, rõhutades, et lastel peab säilima võimalus valida endale kooli.

ELL-i juhatuse esimees Taavi Aas kinnitas, et igal lapsevanemal ja lapsel peab olema õigus ja võimalus valida just selline kool, mis nende pere vajadustele vastab.  Linnade liit peab kõige olulisemaks õpilaste ja lapsevanemate meelerahu ning kindlustunde tagamist, et valitud koolitee võiks rahulikult jätkuda.  

Linnade Liit on aktsepteerinud ja aktsepteerib põhiseadusega lapsevanematele antud õigust otsustavale sõnale oma laste hariduse valikul. Lapsevanemad on oma lapsele kooli valikul selle põhimõtte kehtimise ning sellest  tuleneva õigusega arvestanud.
Linnade Liit kutsub kõiki hariduselu korraldamise õiguse ja kohustusega seotud osapooli, sealhulgas kõiki kohalikke omavalitsusi, ministeeriumeid ja riigikogu üles tagama haridusvõrgu tervikliku toimimise, senikehtivaid põhimõtteid ja kokkuleppeid järgides kuni uut regulatsiooni ei ole läbi räägitud, kokku lepitud ja kehtestatud.

Taavi Aasa sõnul teeb Linnade Liit haridus- ja teadusministeeriumile ning rahandusministeeriumile ettepaneku ühisteks läbirääkimisteks riigikohtu otsusega seotud tasakaalustatud muudatuste kavandamiseks õigusruumis. „Lahenduste kavandamisel tuleb lähtuda haldusreformi järgmiseks ehk sisuliseks etapiks sõlmitud kokkulepetest uute suuremate ja võimekamate omavalitsuste osakaalu, otsustusõiguse ja vastutuse suurendamiseks, nende enesekorraldusõiguse ja tulubaasi tugevdamiseks,“ ütles Aas.

Riigikohtu hinnangul (vt. https://rikos.rik.ee/?asjaNr=5-17-8/8) on põhiseadusega vastuolus põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse (PGS) säte, mis kohustab omavalitsust hüvitama teisele omavalitsusele kulud, mis on seotud õpilase käimisega naaberomavalitsuse koolis.

Tallinna toimetus, +372 610 8832, sise@bns.ee
Baltic News Service


15.11.2017

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit