Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Mart Võrklaev: Kohalikel omavalitsustel avaneb võimalus tasuta kiirete WiFi võrkude rajamiseks
Print

EL Regioonide Komitee võttis Brüsselis toimuval täiskogul vastu Rae vallavanema Mart Võrklaeva koostatud arvamuse „Telekommunikatsiooni paketi läbivaatamine“, milles rõhutatakse juurdepääsu tagamist lairibaühenduse põhiteenusele, mis on EL-i üldine huvi ning seda eriti piirkondades, kus turg ei suuda vajadustele vastata ja avalikel investeeringutel on otsustav tähtsus.

Pressiteade
09. veebruar, Brüssel

Kohalikel omavalitsustel avaneb võimalus tasuta kiirete WiFi võrkude rajamiseks

EL Regioonide Komitee võttis Brüsselis toimuval täiskogul vastu Rae vallavanema Mart Võrklaeva koostatud arvamuse „Telekommunikatsiooni paketi läbivaatamine“. Arvamuses rõhutab komitee, et juurdepääsu tagamine lairibaühenduse põhiteenusele on EL-i üldine huvi ning seda eriti piirkondades, kus turg ei suuda vajadustele vastata ja avalikel investeeringutel on otsustav tähtsus.

Arvamuses tervitatakse WiFi4EU algatust, mis võimaldab pakkuda kõikidel huvitatud omavalitsustel kodanikele tasuta kvaliteetset WiFi-ühendust – munitsipaalasutustes ja nende ümbruses, parkides, linnaväljakutel jne. Euroopa Liidus on veel palju kohti, mis ei ole korralikult internetti ühendatud, ja kodanikke, kes ei saa endale internetiühendust lubada, ja tasuta avalike WiFi punktide programm laiendaks juurdepääsu internetile ja e-teenustele.

Tänase plaani kohaselt on kohalikel omavalitsustel võimalik taotlusi esitada juba 2017. aasta suve algusest. Arvamuses tuuakse esile, et toetuse jagamisel tuleb leida meetodid, mis tagaksid, et WiFi4EUst saaks kasu ka väiksemad omavalitsusüksused ja maapiirkonnad. „Komitee seda seisukohta toetas ning see on oluline ka Eesti omavalitsustele, mis saavad meedet kasutades rajada WiFi võrke kohtadesse, kus seda vajatakse, kuid mingil põhjusel veel pole,“ sõnas Võrklaev rahulolevalt peale arvamuse vastuvõtmist.

Komitee arvamuses märgitakse, et kõikides linnapiirkondades ning põhimaanteedel ja -raudteedel peaks olema katkematu 5G ühendus. Komitee toetab põhimõtet vahepealse eesmärgi osas, et 5G ühendus peaks 2020. aastaks olema kaubanduslikult kättesaadav iga ELi liikmesriigi vähemalt ühes suurlinnas.

„Rõhutasin arvamuses, et linnad ja vallad on olulised partnerid 5G võrgu rajamisel, sest dialoogis omavalitsustega saab tuleviku 5G võrkude planeerimisel ja arendamisel arvestada uute teede ja muu taristu paiknemise osas,“ selgitas Võrklaev.

Täna pärstlõunal kohtub Võrklaev digitaalse ühisturu volinik Andrus Ansipiga, et tutvustada komitee arvamuse põhiseisukohti ja probleeme, millest üks on ka Eestis suures osas lahendamata "viimase miili" küsimus. Komitee arvamuses on ettepanek alates järgmisest EL rahastamisperioodist lisaks baasvõrgu arendamisele suunata raha ka juurdepääsuvõrkude ehitamiseks maapiirkondades.

See on neljateistkümnes Regioonide Kommitee Eesti delegatsiooni liikme poolt koostatud arvamus. Eksperdina aitas Rae vallavanemal arvamust koostada Indrek Rokk Eesti Hariduse ja Teaduse andmesidevõrgust.

Fotod (EL Regioonide Komitee):
https://flic.kr/p/QEHix5
https://flic.kr/p/RXeaQi10.02.2017

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit