Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
    2018 Brüssel
    2017 Brüssel
    2016 Brüssel
    2015 Brüssel
    2014 Brüssel
    2013 Brüssel
    2012 Brüssel
    2011 Brüssel
    2010 Brüssel
    2009 Brüssel
    2008 Brüssel
    2007 Brüssel
    2006 Brüssel
    2005 Brüssel
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Brüsselist memod > 2016 Brüssel


21.-25. märts 2016 nr. 08
Print
E-nädalakiri nr 08/2016

1. CEMR-i deklaratsioon naiste ja meeste võrdõiguslikkusest

2. Paragon Europe loob kontakte Eestiga

3. Terrorirünnakud Brüsselis 22.03, CEMR-i kaastundeavaldus kannatanutele ja ohvrite lähedastele

1. 10 aastat naiste ja meeste võrdõiguslikkuse eest võitlemist meie linnades ja piirkondades

Sel aastal tähistavad CEMR ja sinna kuuluvad kohalike ja piirkondlike omavalitsuste liidud kohalikul tasandil Euroopa naiste ja meeste võrdõiguslikkuse harta 10.aastapäeva. Selle poliitilise dokumendi loomise initsiatiiv pärineb aastast 2006 ja selle eesmärk on kindlustada linnade ja piirkondade pühendumine konkreetsete meetmete tarvitusele võtmisel  naiste ja meeste võrdõiguslikkuse edendamiseks oma territooriumil.

Ibon Uribe, Galdakao linnapea, CEMR-i eestkõneleja naiste ja meeste võrdõiguslikkuse teemal: „Me ei märgi mitte ainult olulist tähtpäeva, vaid tähistame ka suur edu. Harta loomisest saadik on üle 1500 linna ja piirkonna 32-st Euroopa riigist töötanud selle nimel igapäevaselt, et jõuda võrdsemate ja kaasavamate ühiskondadeni.“
Suhtudes austusega  konkreetsetesse juba  ellu viidud tegevustesse,  ütleb Hr Uribe järgmist: “Linnad ja piirkonnad teevad edusamme, kindlustades naiste ja meeste võrdset osalemist teenindussektoris ja garanteerides võrdset esindatust juhtivatel  ametikohtadel kohalikul ja piirkondlikul tasandil. Sellegipoolest, vaja on tõsta teadlikkust: ebavõrdsusele tähelepanu juhtimist ootame just neilt, kelle kohustuseks on meie omavalitsuste juhtimine. Me muudame harta veelgi mõjusamaks, suurendades poliitilise pühendumise taset.“

“Equality, if not now, then when?”: CEMR’s declaration

„Võrdõiguslikkus, kui mitte praegu, millal siis veel?“: CEMR-i deklaratsioon

Selle erilise aasta tähistamiseks valmistasid  CEMR ja tema alaline naiste ja meeste võrdõiguslikkuse komitee rahvuvahelise naistepäeva puhul  ette  deklaratsiooni, et osutada sellistele tähtsamatele soolise ebavõrdsuse teemadele nagu soopõhine vägivald, naispõgenike konfliktid, professionaalne ebavõrdsus.

Sellest tulenevalt,  linnad ja piirkonnad:


Kutsuvad riikide valitsusi ja Euroopa institutsioone vastu võtma ühiseid tegevuskavasid ja seadusandlust soopõhise vägivalla ennetamiseks, ohvrite kaitseks ja toetuseks; kutsuvad  riikide valitsusi üles ratifitseerima Euroopa Nõukogu konventsiooni koduvägivalla ja naistevastase  vägivalla ennetamiseks ning selle vastu võitlemiseks (Istanbuli konventsioon).

„Võtkem arvesse pagulaste seas olevate naiste ja laste erivajadusi  põgenemisel sõja ja tagakiusamise eest ning saabumisel meie kohalikesse kogukondadese; kindlustagem neile adekvaatne vastuvõtmine ja toetus ning hoidkem ära igasugune vägivald ja diskrimineerimine nende suhtes. „

Tegutsegem naiste ja meeste  võrdõiguslikkuse tagamise nimel, kui oleme tööandjad või teenuseosutajad, et toetada naiste olukorda tööpostil  ning tunnustada nende panust majandusse.

See deklaratsioon, heaks kiidetud Pariisi linnapea ja UCLG soolise võrdõiguslikkuse juhtkomitee presidendi Anne Hidalgo poolt, kinnitab ka kohalike ja piirkondlike omavalitsuste uuendatud pühendumist naiste ja meeste võrdõiguslikkuse valdkonda.
...............................................................................................................................

Deklaratsioonile kirjutavad alla CEMR-i liikmesorganisatsioonid ja kohalike omavalitsuste mandaadiga juhid ning volikogude liikmed, kes tunnustavad edusamme, mis suurema võrdõiguslikkuse saavutamise nimel tehtud, kuid ei ole rahul praeguse olukorraga. 2016. aastal pühenduvad nad julgele tegutsemisele naiste ja meeste vahelise võrdõigulsikkuse edendamisel, alustades kohalikult ja piirkondlikult tasandilt ning laiendades tegevust Euroopa ja maailmatasandile.

Eesti omavalitsuste juhid ja volikogude liikmed, kes soovivad isiklikult deklratsiooni toetada ning selleks oma allkiri anda, PALUTAKSE PÖÖRDUDA Eesti Linnade liidu  või Eesti Maaomavalitsuste Liidu poole.

CEMR soovib esineda deklaratsiooniga Nicosias 20. aprillil toimuval CEMR-i kongressil.

2. Paragon Europe (http://projects.paragoneurope.eu/projects/index.php) on innovatiivne ELi konsultatsiooni- ja projektijuhtimise firma , mille peakontorid asuvad Maltal ja Brüsselis. Rohkem kui kümne tegutsemisaasta jooksul on firma ja tema liikmed osalenud rohkem kui 25 erineva fondi programmis ja ellu viinud projekte mitmetes valdkondades, näiteks infotehnoloogia, turism, kultuuripärandi hoidmine, transport, säästev areng, haridus, ettevõtlus ja sotsiaalne kaasamine.

Lisaks ülaltoodule on Paragon Europe korraldanud rahvusvahelisi  noortevahetusprojekte ning leidnud noortele praktikavõimalusi Maltal mitmete ELi mobiilsusprojektide kaudu (Leonardo da Vinci, Erasmus), tegutsedes vastuvõtva vahendusorganisatsioonina Elukestva Õppe Programmi raamistikus.

Organisatsioon kutsub  koostööle Eesti omavalitsusi, ülikoole, mittetulundusühinguid ja ka erainvestoreid ning erafirmasid. Huvi korral palun võtta ühendust omavalitsusliitude Brüsseli esindajaga adressil brussel @ell. ee  

3. 22. märtsil toimusid Brüsseli lennujaamas Zaventem ning Brüsseli metroos terrorirünnakud, milles hukkus 31 inimest ja  sai kannatada ligi 300 inimest.

CEMR'i president, Iñigo de la Serna, Santanderi linnapea, väljendas nördimust seoses traagiliste sündmustega Brüsselis ning samuti Ankaras, Istanbulis ja Elevandiluurannikul. Euroopa Kohalike Omavalitsuste ja Piirkondade Nõukogu (CEMR) väljendab solidaarsust kodanikele ja kohalike omavalitsuste esindajatele, kes on olnud seotud nende traagiliste sündmustega. „Me avaldame kaastunnet kõigile neile, kes on kaotanud lähedase inimese ja oleme mõtetes nendega, kes  said terroriaktides vigastada. Solidaarsus aitab meil jääda tugevaks. Me ei tohi alla vanduda vabaduse vaenlastele ja neile, kes toetavad terrorismi,“ ütleb Iñigo de la Serna.

http://ccre.org/en/actualites/view/3247

Lugupidamisega,
Tiiu Madal
Eesti üleriigiliste omavalitsusliitude Brüsseli esindaja18.08.2016

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit