Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Eesti kliimameetmete saadikud on Mihkel Juhkami ja Andres Jaadla
Print

Euroopa Liidu Regioonide Komitee moodustas kliimasaadikute rühma, mille liikmed lubasid tutvustada linnapeade pakti keskkonnaalaseid ja majanduslikke eeliseid - Eestist valiti esimeste omavalitsusjuhtidena Euroopa Liidu Regioonide Komitee Euroopa Linnapeade Pakti saadikuteks Mihkel Juhkami ja Andres Jaadla.

Eesti kliimameetmete saadikud on Mihkel Juhkam ja Andres Jaadla

TALLINN, 16. juuni, BNS - Euroopa Komisjoni kliimameetmete ja energiapoliitika voliniku Miguel Arias Cañete kohalviibimisel moodustas Euroopa Regioonide Komitee kolmapäeval Brüsselis kliimasaadikute rühma, mille liikmed lubasid tutvustada linnapeade pakti keskkonnaalaseid ja majanduslikke eeliseid - Eestist valiti esimeste omavalitsusjuhtidena Euroopa Regioonide Komitee Euroopa Linnapeade Pakti saadikuteks Mihkel Juhkami ja Andres Jaadla.

Linnapeade pakt käivitati 2008. aastal ja selle raames võtsid linnad ja piirkonnad vabatahtlikult kohustuse saavutada ja ületada 2020. aastaks seatud Euroopa Liidu (EL) kliima- ja energiaeesmärgid, milleks on vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 20 protsenti 1990. aasta tasemega võrreldes, tagada EL-i energiasektoris taastuvate energiaallikate 20-protsendilne osakaal ning parandada energiatõhusust 20 protsenti. Praeguseks on linnapeade paktiga liitunud enam kui 6700 omavalitsusüksust, kes esindavad rohkem kui 200 miljonit inimest. Saadikud näevad Euroopa Regioonide Komitee kui EL-i kohalike ja piirkondlike esindajate kogu liikmeid julgustamas uusi linnu ja piirkondi paktiga liituma.

Rakvere linnapea Mihkel Juhkami märkis, et tema kodulinn Rakvere ühines linnapeade paktiga esimeste Euroopa linnade seas juba 2009. aastal. "See oli loomulik otsus meie põhjamaise kogukonna poolt, kus kütte- ja energiakulud moodustavad väga suure osa iga perekonna või ettevõtte kulutustest. Loomulikult alustasime olukorra kaardistamisest ja plaanide seadmisest. Kuid täna on mul heameel tõdeda, et oleme sihipärase töö kohapeal suutnud edukalt ühendada üleeuroopalise teadmistepagasi ja rahastamisvõimalustega ning see tulemus on olnud muljet avaldav. Eriti just energiatõhususe ja taastuvate energiaallikate kasutuselevõtu osas. Regioonide Komitee liikme ja Rakvere linnapeana tunnen meeldivat vastutust ja kohustust linnapeade pakti suursaadikuna seda tööd jätkata," rääkis Juhkami.

Rakvere linnavolikogu liige ja pikaaegne linnapea Andres Jaadla märkis, et Rakvere oli üks esimesi linnu Euroopas, mis paktile alla kirjutas ja on endale võetud kohustused täitnud ning arendanud teadlikult keskkonnasõbralikku ja säästlikku ning tarka linnaruumi ja loonud linnakodanikele turvalise, säästva ja soodsa energia kasutamise võimalused. "Paktile allakirjutanud linnad on võtnud kohustused vähendada 2030. aastaks CO2-heitkoguseid vähemalt 40 protsendi võrra ja võtta kasutusele tervikliku lähenemisviisi kliimamuutuste leevendus- ja nendega kohanemisprobleemide lahendamisel. On suur au alustatut Euroopa suursaadikuna edasi viia," lisas Jaadla.

Brüsselis kõneledes ütles Euroopa Regioonide Komitee president Markku Markkula, et eelmise aasta Pariisi kliimakõnelustel tunnistati selgelt, et kõik valitsustasandid peavad tegusema õlg-õla kõrval, et võtta meetmeid kliimamuutuste vastu. "Mul on väga hea meel näha, et enam kui 30 komitee liiget 21 riigist on juba otsustanud asuda linnapeade pakti saadikuks ning levitada seda sõnumit oma jõupingutuste raames. Me kutsume kõiki linnu ja piirkondi üles väljakutset vastu võtma ja paktiga liituma," lisas Markkula.

Tallinna toimetus, +372 610 8832, sise@bns.ee

Baltic News Service

19.06.2016

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit