Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2003


Omavalitsused nõuavad tulumaksuarvestuse muutmist
TALLINN, 08. aprill, BNS - Eesti Linnade Liit kavatseb nõuda valitsusega algavatel läbirääkimistel maksuvabastuste ja soodustuste kaotamist kohalikele omavalitsustele laekuva tulumaksu arvelt.

"Linnade Liidu juhatus kinnitas teisipäeval liidu põhimõtted läbirääkimisteks valitsusega omavalitsuste eelarvete küsimuses. Kõneluste eesmärgiks on kindlustada kohalikele omavalitsustele stabiilne tulubaas, mis võimaldaks neil täita seadusega pandud ülesandeid ja teha kohalikuks arenguks vajalikke investeeringuid," teatas Linnade Liit.

Kuna üksikisiku tulumaks on omavalitsuste olulisim tuluallikas, ei pea Linnade Liit õigustatuks, et valitsuse antud soodustused seavad aasta-aastalt omavalitsusi raskemasse olukorda. "Viimastel aastatel on omavalitsused kannatanud tulumaksuvabastuste, alampalga määra tõstmise ja muude soodustustega ligi 400 miljonit krooni," märkis liit.

Seetõttu taotleb Linnade Liit tulumaksu jaotamise diferentseerimist selliselt, et tehtavad soodustused kaetaks riigile laekuva tulumaksu arvelt.

Läbirääkimiste korraldusliku külje pealt taotleb Linnade Liit kohalike omavalitsuste kaasamist riigieelarve strateegia koostamise protsessi, et üleriigilisi omavalitsusliite käsitletaks kootööpartneritena sarnaselt ministeeriumitega.

Linnade Liit taotleb ka suuremat kohapealset otsustusõigust eelarvevahendite osas ning taunib seetõttu üksikute ülesannete ja rahaliste katete lisamist sihtotstarbeliste rahadena.

Võimule asuv Rahvaliidu, Reformierakonna ja Res Publica koalitsioon lubab oma koalitsioonilepingus, et vaatab üle omavalitsuste tulubaasi vastavuse neile pandud ülesannetele. Tulumaksureformiga, mille tulemusel väheneb üksikisiku tulumaksu määr kolme aasta jooksul kokku kuue protsendipunkti võrra, koos lubab koalitsioon muuta maksujaotust omavalitsuste ja keskvalitsuse vahel nii, et laekumine ei väheneks omavalitsuste tulude arvelt.

Tallinna toimetus, tel. +372 6 108 827, majandus@bns.ee

Baltic News Service


Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus
 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit