Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Keila vallavolikogu esimees Kadri Tillemann (IRL) asub välja töötama euroopa omavalitsuste ühist  seisukohta elurikkuse kaitsmisest
Print

Euroopa Liidu Regioonide Komitee keskkonnakomisjon määras Kadri Tillemanni raportööriks teemal kuidas saaksid Euroopa kohalikud ja regionaalsed omavalitsused kõige tõhusamat panustada elurikkuse säilitamisse. Raport valmib eelseisva poolaasta jooksul tihedas koostöös Euroopa Parlamendi, EL Keskkonna Peadirektoriaadi ning teiste oluliste keskkonnaorganisatsioonidega ning selle vastuvõtmine leiab eeldatavasti aset Regioonide Komitee juunikuisel plenaaristungil.

Raporti pealkiri on "Rahvusliku kapitali mitmetasandiline valitsemine: kohaliku ja regionaalse valitsustasandi roll Euroopa Liidu Elurikkuse strateegia ja rahvusvaheliste Aichi eesmärkide elluviimisel". Tegemist on kaaluka arvamusega, kuna lisaks EL Elurikkuse Strateegiale hõlmab raport ka rahvusvahelise Bioloogilise Mitmekesisuse Konventsiooni raames kokkulepitud Aichi eesmärke.

Oma pöördumises Regioonide Komitee poole rõhutab Euroopa Komisoni asepresident Maroš Šefčovič kohaliku võimu rolli elurikkuse säilitamise tagamisel ning ootab Regioonide Komiteelt teavet ja arvamust, kuidas saaksid Euroopa kohalikud ja regionaalsed omavalitsused kõige tõhusamat sellesse valdkonda panustada.

Elisa Garosi, Regioonide Komitee Keskkonna-ja põllumajandusüksuse juht kinnitab, et komitee sekretariaat ootab väga võimalust Kadri Tillemanni selle vastutusrikka raporti koostamisel igakülgselt toetada. Ta lisab: "See raport pakub Euroopa kohalikele ja regionaalsetele omavalitsustele võimalust kujundada väga olulise poliitikavaldkonna tulevikku. Elurikkuse küsimused puudutavad kohaliku võimutasandit väga otseselt ning EL Elurikkuse strateegia elluviimise edukus on samuti otseselt sõltuvuses sellest, kas kõik osapooled ja kohalikud asjaosalised on selle rakendamisse kaasatud."

Kadri Tillemann peab raporti koostamist väga huvitavaks väljakutseks ning ootab põnevusega koostööd teiste Euroopa omavalitsustega, euroliiidu institutsioonidega ning rahvusvaheliste keskkonna- organisatsioonidega. Ta loodab, et saab selles protsessis kasutada ka oma erialased teadmisi - ta on omandanud magistrikraadi keskkonnakaitsealal ning täiendab end selles valdkonnas ka doktoriõpes, samuti on ta osalenud mitmetes rahvusvahelistes koostööprojektides. Ta selgitab, et EL keskkonnapoliitika väärtustab üha enam ka inimest- ja inimtegevust elurikkuse osana ning otsib aktiivselt võimalusi tasakaalu leidmiseks inimkonna arengu vajaduste ja looduskaitse vahel. Üheks ilmekaks näiteks selles valdkonnas on rohetaristu kontseptsiooni ellukutsumine, kus ka Eesti omavalitsustel on seoses siinsete rohevõrgustiku planeeringutega laialdased kogemused. EL Rohetaristu lähenemise kohaselt ei tähenda rohevõrk pelgalt liigikaitset, vaid on integreeritud lähenemine, mille kaudu soovitakse propageerida säästvat ressursikasutust ning ökosüsteemi teenuseid.

EL Regioonide Komitee on nõuandev organ, mis esindab kohalikke ning piirkondlikke omavalitsusi Euroopa Liidus. Regioonide Komiteesse kuulub praegu 353 liiget (ning sama palju asendusliikmeid) ELi 28 liikmesriigist. Komitee liikmed on oma kodupiirkonna kohalike või piirkondlike omavalitsuste valitud esindajad või linna/vallavalitsuse liikmed.  Eesti delegatsiooni kuulub 7 põhiliiget ning 7 asendusliiget.

Lisainfo ja kontakt:
Kadri Tillemann
Keila vallavolikogu esimees
kadri.tillemann@keilavald.ee
+372 50 15 440


10.01.2014

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit