Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Regioonide Komitee 30. novembri plenaaristungil arvamus EL veepoliitika valdkonna eritähelepanu nõudvate ohtlike ainete nimistu osas
Print
29.11.2012
EL Regioonide Komitee arutab 30. novembri plenaaristungil arvamust EL veepoliitika valdkonna eritähelepanu nõudvate ohtlike ainete nimistu osas, mis võivad põhjustada  Euroopa Liidu tasandil olulist ohtu veekeskkonnale või selle kaudu ümbritsevale keskkonnale. Arvamuse koostajaks on Urve Erikson (Tudulinna vallavolikogu liige), eksperdiks Eesti Keskkonnauuringute Keskuse spetsialist Ülle Leisk.

PRESSITEADE
29. november 2012 a.
Brüssel

Regioonide Komitee 30. novembri plenaaristungil arvamus EL veepoliitika valdkonna eritähelepanu nõudvate ohtlike ainete nimistu osas.

EL Regioonide Komitee arutab 30. novembri plenaaristungil arvamust EL veepoliitika valdkonna eritähelepanu nõudvate ohtlike ainete nimistu osas, mis võivad põhjustada  Euroopa Liidu tasandil olulist ohtu veekeskkonnale või selle kaudu ümbritsevale keskkonnale. Arvamuse koostajaks on komitee Eesti delegatsiooni liige Urve Erikson (Tudulinna vallavolikogu liige), eksperdiks Eesti Keskkonnauuringute Keskuse spetsialist Ülle Leisk.

Praeguseni on nimekirjas 33 prioriteetset ainet, nende hulgas on terve hulk tööstuskemikaale, taimekaitsevahendeid ja metalle/metalliühendeid, osa neist vastavad väga ohtlike ainete kriteeriumitele. Euroopa Komisjoni ettepanekuga vaadatakse läbi veepoliitika valdkonna prioriteetsete ainete nimistu ja lisatakse 15 uut prioriteetset ainet. Täiesti uue mehhanismina seatakse sisse Euroopa Komisjoni poolt delegeeritud õigusaktiga kehtestatav jälgimisnimekiri uute veekeskkonnale  ohtlike ainete leidmiseks ja nende mõju hindmiseks.

Esmakordselt on lisatavate prioriteetsete ainete nimekirjas ka kolm ravimiainet. Tänaseks tehtud uuringute põhjal võib öelda, et need kolm kemikaali ohustavad veekeskkonda juba väga väikestes kontsentratsioonides. Probleemiks on nende ainete määramise madal analüütiline võimekus ja nende ainete eemaldamiseks võimalike tehnoloogiliste meetodite kallis hind. See on viinud selleni, et mitmed vee-ettevõtted ja ka mõned liikmesriigid (Austria, Saksamaa) on teinud ettepaneku nende ravimikemikaalide väljajätmiseks prioriteetsete ainete nimistust.

Eestis sel aastal tehtud uuringud uue 15 prioriteetse aine esinemise kohta keskkonnas ja heidetes näitavad, et vähemalt 5 uut prioriteetset ainet esineb ka Eestis toodetes ja ravimina. Hinnanguliselt võib mõnd uut prioriteetset ainet esineda ka Eestis olmereovees.

Eelnõu on kooskõlas Eesti keskkonnategevuskava p 6.1.2 eesmärgiga saavutada pinnavee (sh rannikuvee) ja põhjavee hea keemiline seisund ning hoida veekogusid, mille seisund juba on hea või väga hea.

Lisainfo:
Urve Erikson

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit