Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


EL Regioonide Komitee liikme Uno Silbergi sõnumid Euroopa Ülemkogu eesistujale Van Rompuy´le
Print
14.06.2012
Regioonide Komitee poliitiliste fraktsioonide juhtide kohtumisel Euroopa Ülemkogu eesistujaga Herman Van Rompuy´ga 14.juunil ütles Uno Silberg, et omavalitsused vajavad EL-s vahendeid, et kaasa aidata majanduse taastamisele ning töökohtade loomisele.

PRESSITEADE

EL Regioonide Komitee liikme Uno Silbergi sõnumid Euroopa Ülemkogu eesistujale Van Rompuy´le

Regioonide Komitee poliitiliste fraktsioonide juhtide kohtumisel Euroopa Ülemkogu eesistujaga Herman Van Rompuy´ga 14.juunil ütles Uno Silberg, et omavalitsused vajavad EL-s vahendeid, et kaasa aidata majanduse taastamisele ning töökohtade loomisele.

Regioonide Komitee poliitiliste fraktsioonide juhtide kohtumisel Euroopa Ülemkogu eesistujaga Herman Van Rompuy´ga 14.juunil kinnitas komitee, et toetab Euroopa Parlamendi resolutsioonis väljendatud seisukohti EL omavahendite ja EL eelarve kohta. EL eelarve ei peaks vähenema, sest see on investeerimisraha, millele lisatakse märkimisväärsed summad kohapeal, oli komitee sõnum.

Esimest korda osales sellel kohtumisel eesti delegatsiooni liige Uno Silberg, kes on komitee EA fraktsiooni asepresident. Uno Silbergi rõhutas oma sõnumis Herman Van Rompuy´ga kohtumisel, et eile, 13. juunil komitees toimunud territoriaalne dialoog tõstis esile vajaduse kohalike ja piirkondlike tegevuste järele loomaks töökohti ning taastamaks majanduskasv EL-s.

Täna on töökohtade loomiseks ette võetud tegevused keskendunud pigem riiklikule kui kohalikule tasandile. On oluline, et kohalik tasand oleks kindlustatud vahenditega kohalike meetmete rakendamiseks töökohtade loomisel ning vaja on tagada tasakaal kärbete ja töökohtade loomise meetmete vahel.

Silberg tõi ühe näitena kohalikud tegevuskavad taastuvenergia kasutuselevõtuks, mis ei aita ainult vähendada sõltuvust fossiilsetest kütustest vaid ka luua uusi töökohti. Teise võimalusena mainis Silberg VKEde toetamist - kohalikel omavalitsustel peab olema paindlik võimalus toetada ettevõtlust.

Regioonide Komitee on Euroopa Liidu piirkondlike ja kohalike esindajate kogu, kelle 344 liikme hulgas on esindatud kõik 27 liikmesriiki. Nende ülesanne on kaasata kohalikke ja piirkondlikke omavalitsusi ning kogukondasid, keda nad esindavad, ELi otsustamisprotsessi ja teavitada neid ELi poliitikast. Euroopa Komisjon, Euroopa Parlament ja nõukogu peavad konsulteerima komiteega piirkondi ja linnu puudutavates poliitikavaldkondades. Komitee võib algatada menetlusi Euroopa Kohtus, kui tema õigusi piiratakse või kui tal on alust arvata, et mõne ELi õigusaktiga rikutakse subsidiaarsuse põhimõtet või ei arvestata selles piirkondlikke ja kohalikke pädevusi.

Lisainfo:
Uno Silberg


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit