Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Kallase sõnul sõltub Euroopa transpordiprojektide edu eelkõige liikmesriikide tahtest.
Print
01.07.2011
Neljapäeval-reedel Brüsselis toimunud EL Regioonide Komitee täiskogul esines EL transpordivolinik Siim Kallas, kes oma ettekandes rõhutas, et EL ühisturu toimimiseks on väga oluline, et kaubad ja inimesed saaksid vabalt liikuda, tähtis on EL äärepiirkondade ühendamine EL transpordivõrgustikega.

PRESSITEADE
EL Regioonide Komitee Eesti delegatsioon
1. juuli 2011, Brüssel

Kallase sõnul sõltub Euroopa transpordiprojektide edu eelkõige liikmesriikide tahtest.

Neljapäeval-reedel Brüsselis toimunud EL Regioonide Komitee täiskogul esines EL transpordivolinik Siim Kallas, kes oma ettekandes rõhutas, et EL ühisturu toimimiseks on väga oluline, et kaubad ja inimesed saaksid vabalt liikuda, tähtis on EL äärepiirkondade ühendamine EL transpordivõrgustikega. Samuti peatus Kallas linnatranspordil, reisiteekonna planeerimisel ja erinevate piletisüsteemide ühendamisel ehk valdkondadel, kuhu Komisjon otseselt sekkuda ei saa, kuid mille arengut oleks võimalik ühtsete standarditega suunata.

Kallast tervitasid Regioonide Komitee fraktsioonide poolt Eesti delegatsiooni liikmed Väino Hallikmägi (liberaalide fraktsioon, Pärnu Linnavolikogu liige) ja Uno Silberg (fraktsioon Euroopa Allianss, Kose Vallavolikogu liige). Väino Hallimägi oli 2009 a. detsembris raportööriks Regioonide Komitee arvamusele Euroopa Komisjoni teatise osas transpordi tuleviku kohta.

Nii Hallikmägi kui Silberg küsisid Kallaselt EL äärepoolsete piirkondade, eriti Ida-Euroopa ühendamise kohta Lääne-Euroopa vertikaalsete ja horisontaalsete transpordivõrgustikega sh Rail Baltica arendamise kohta ning kuidas on korraldatud raudtee infrastruktuuri standardiseerimine. Samuti küsisid nad, kas on piisavalt vahendeid, et vastavad ambitsioonikad plaanid, mis on kirjas valges raamatus Euroopa ühtse transpordipiirkonna tegevuskava kohta, ka ellu saaks viidud. Kallas vastas, et äärealade transpordivõrgustike, sh Rail Baltica arendamine ja nende sidumine keskustega on väga selge EL prioriteet ning selleks on kavandatud ka vahendeid. Kallas rõhutas, et kõik need plaanid saavad ellu viidud siiski juhul, kui vastavad liikmesriigid sellesse panustavad ja koostööd teevad, sest ühendusi ei vaja mitte Brüssel vaid eelkõige liikmesriigid, kes end Euroopa transpordivõrgustikega paremini siduda soovivad.

Veel rõhutasid Eesti saadikud, et ühistranspordi arendamine, selle liikumise sageduse ja kiiruse tõstmine on võimalik Komisjoni ja liikmeriikide koostöös kohalike omavalitsustega.

Lisainfo:
Väino Hallikmägi

Uno Silberg

Kaimo Kaarmann-Liive
EL Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni koordinaator


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit