Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2011


02. märtsil algas Tallinna Teaduspargis Tehnopol kohalikele omavalitsustele ja korteriühistutele mõeldud taastuvenergia teemaline haldusjuhtimise koolitus PATRES
Print

PATRES keskendub kohalike omavalitsuste, korteriühistute, sotsiaalmajade jm, neid ühendusi toetavate asutuste töötajate koolitamisele taastuvenergia kasutusvõimaluste teemal.

Projekti rahastab Intelligent Energy Europe (IEE) Programmi raames Euroopa Komisjon. PATRESes osaleb 7 riiki.

PATRES keskendub kohalike omavalitsuste, korteriühistute, sotsiaalmajade jm, neid ühendusi toetavate asutuste töötajate koolitamisele taastuvenergia kasutusvõimaluste teemal, s.h. vajalike määruste ja kohaliku poliitika rakendamine nii era-, kui ühiskondlikes hoonetes.
Eesmärgiks on realiseerida hoonete ehitamist ja renoveerimist puudutavaid õigusakte ja määrusi ning aidata läbi viia keskkonnasäästlike riigihankeid.

PATRES pakub avalikule sektorile professionaalset nõu ja juhendamist ning võimalust läbi rahvusvahelise tasandi ja koostöövõrgustike paremini mõista, kuidas efektiivsemalt kasutada taastuvenergiaallikaid.

PATRES projekti esimene etapp on koolitus, mis on struktureeritud neljaks mooduliks ja hõlmab põhilisi taastuvenergial ja energiatõhususel põhinevate tehnoloogiate tehnilisi ja turuga seotud aspekte, regulatiivset raamistikku, taastuvenergia allikate edendamise ja levitamise mehhanisme ja tugiskeeme, toimivate regulatsioonide ja määruste koostamise viise ning protsesside juhtimist.

Teine etapp sisaldab mitmeid tugitegevusi nagu juhendamine, parimate näidete külastused (best practices) ning võrgustike-ja koostöövõimalused, jõudes lõpptulemusena pilootprojektini, kus on oluline kasutada energiasäästu alaseid õigusakte või määrusi (mis on siis kas selle tarbeks loodud või kohandatud).

Koolitusele on registreerunud 17 kohalike omavalitsuste ja korteriühistute esindajat. Lähem info projekti kohta www.patres.net.


02.03.2011

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit