Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Täna Brüsselis istungit pidav Regioonide Komitee Keskkonna, kliimamuutuste ja energeetika komisjoni ENVE arutles 2011 aasta tegevusuundade üle
Print
14.02.2011
Komisjon leidis, et 2011. aastaks keskendub ENVE komisjon - energia infrastruktuurile ja energiatõhususele, kliimamuutustega kohandumisele ja kliimamuutuste leevendamisele, samuti keskkonnapoliitikale eelkõige selle parema rakendamise seisukohast ja ressursitõhususele.

PRESSITEADE - Energia infrastruktuurid ja energiatõhusus Regioonide Komitee - Keskkonna, kliimamuutuste ja energeetika komisjoni  ENVE prioriteetideks ka 2011 aastal.

Täna Brüsselis istungit pidav Regioonide Komitee Keskkonna, kliimamuutuste ja energeetika komisjoni ENVE arutles 2011 aasta tegevusuundade üle.

Komisjon leidis, et 2011. aastaks keskendub ENVE komisjon - energia infrastruktuurile ja energiatõhususele, kliimamuutustega kohandumisele ja kliimamuutuste leevendamisele, samuti keskkonnapoliitikale eelkõige selle parema rakendamise seisukohast ja ressursitõhususele.

Komisjoni tööst osa võtva Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul on oluline, et komisjoni suundades on alanud aastal olulisel kohal suure poliitilist tähelepanu pööramine energiatõhususe ja energiasäästlikkuse poliitikale, mis on tähtis osa ELi 2020. aasta juhtalgatusest „Ressursitõhus Euroopa”, mille eesmärk on edendada üleminekut vähem CO2-heiteid tekitavale majandusele .

ENVE komisjoni 2011. aasta keskkonnapoliitika tegevuskava keskmes on ressursitõhusale ühiskonnale ja jätkusuutlikule majandusele ülemineku edendamine, et suurendada ressursside tootlikkust, kaotada majanduskasvu ja ressursside kasutamise vaheline seos ja selle mõju keskkonnale ning suurendada Euroopa piirkonnade ja linnade konkurentsivõimet ökoinnovatsiooni edendamise kaudu.

A Jaadla  sõnul on komisjoni jaoks oluline ka see kuidas ELi toetust paremini suunata, et kasutada ära kohaliku ja piirkondliku tasandi jõupingutuste kogu potentsiaali kliimamuutuste leevendamiseks ja nendega kohandumiseks, ning milliseid alternatiivseid rahastamisallikaid oleks võimalik kasutada, et rahastada vajalikke investeeringuid kliimamuutustega võitlemisse või siis nende tulemustega kohanemisse.

Sellega jätkab ENVE komisjon oma tööd, milles on toodud esile vajadus tugevama toetuse järele, mis oleks suunatud keskmise pikkusega ja pikaajalistele investeeringutele kohaliku ja piirkondliku tasandi energiasäästlikkuse ja energiatõhususe projektidesse, eelkõige linnapeade pakti raames, kuna sellised jõupingutused aitavad otsustavalt saavutada ELi 2020. aasta eesmärki vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid.

Linnapea  sõnul kinnitavad komisjoni suunad ka Rakvere  poolt tehtud õigeid valikuid. On ju Rakvere olnud esimesena Eesti linnadest Euroopa Linnapeade pakti mõtte algatajate juures juba 2008 aastal ning esimeste allakirjutajate seas 2009 aastal.

Rakvere tegevust Euroopa linnapeade pakti raames on ära märgitud Euroopa Energiaauhindade jagamisel Rakvere nomineerimisega 6 väljavalitud nominentlinna hulka 2010 aastal.

Lisainfo
Andres Jaadla
5203987 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit