Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Regioonide komitee majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjon ECOS arutab täna Brüsselis Euroopa Komisjoni teatist „Ühtse turu akt”
Print
09.02.2011
Regioonide Komitee ECOS komisjon arutas täna arvamuse eelnõu „Ühtse turu akti” ehk kõrge konkurentsivõimega sotsiaalse turumajanduse mõttest kantud Euroopa Komisjoni 50 ettepanekut ühise tööturu ja ettevõtlusmaastiku ning omavahelise kaubavahetuse parendamiseks.

PRESSITEADE : Regioonide komitee majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjon ECOS arutab täna Brüsselis Euroopa Komisjoni teatist „Ühtse turu akt”

Regioonide Komitee ECOS komisjon arutas täna arvamuse eelnõu „Ühtse turu akti” ehk kõrge konkurentsivõimega sotsiaalse turumajanduse mõttest kantud Euroopa Komisjoni 50 ettepanekut ühise tööturu ja ettevõtlusmaastiku ning omavahelise kaubavahetuse parendamiseks.

Raport kutsub komisjoni üles tegema kindlaid edusamme Euroopa maksunduse valdkonnas, sest see on ühtse turu üldises lähenemisviisis ja Euroopa ülesehitamisel väga oluline, eelkõige tuleks selgitada käibemaksuvaldkonnas kohaldatavat raamistikku ja pakkuda ettevõtete elu lihtsustamiseks välja ühine tulumaksubaas

Raportöör Jean-Louis Destans`i edastatud raporti kohta esitasid komitee liikmed 65 muudatusettepanekut, mis ka kõik läbi hääletati.

Mitmeid asjalikke ja sisulisi parandusettepanekuid esitas ka komisjoni liige Uno Silberg kes muude paranduste hulgas tegi ettepaneku kustutada osa raporti tekstist - eelkõige tuleks selgitada käibemaksuvaldkonnas kohaldatavat raamistikku ja pakkuda ettevõtete elu lihtsustamiseks välja ühine tulumaksubaas”, sest tema arvates piisaks maksude teema olulisuse rõhutamisest üldsemas vormis.

„Kas ja millises vormis seda teha, väljub käesoleva Regioonide Komitee arvamuse raamidest. Ühine tulumaksubaas liikmesriikide üleselt on liiga ambitsioonikas ettepanek," arvas Silberg. Silbergi algatud muudatusmõtteid toetasid ka teised parandusettepanekud, mis leidsid ka napi ühe enamushäälelise toetuse.

Komisjoni töös osaleva Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul on see näiteks sellest, et hääletus saalis läks nii mõnegi punkti osas pingeliseks ja muudatused viidi sisse või hääletati välja vaid mõne häälega .

Andres Jaadla sõnul, kes modereeris Regioonide Komitees 30 novembril.2010 „Ühtse turu akti” tutvustaval konverentsil „The Single Market Act: What's in it for Europe's regions and cities?” - ühte teemavaldkonda - „Coming home: Sustainable local solutions for public transport and energy supply”, on akti näol tegemist mitmeid valdkondi käsitleva laiapõhjalise dokumendiga, mille käsitlemine on endaga kaasa toonud vägagi sisulisi ja põhimõttelisi arutelusid.

„Tundub ,et juba sügiskonverentsil alguse saanud diskussioonid on üle kandunud ka majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjoni töösse,” lisas Jaadla

Hoolimata mitmetest eriarvamusest tervitati komisjonis siiski Euroopa Komisjoni algatust esitada laiaulatuslikuks avalikuks aruteluks ettepanek „Ühtse turu akt”, mis põhineb kõrge konkurentsivõimega sotsiaalmajandusel ja eeldab eurooplastelt tõelist pühendumust sellele projektile.

Samuti asuti seisukohal, et see dokument on mõeldud olema ELi sisepoliitika kesksetes küsimustes Euroopa Komisjoni tegevuskava kuni 2014. aastani ja et komisjoni edukust hinnatakse tema saavutuste alusel selles valdkonnas.


Lisainfo

Andres Jaadla
+ 372 52 03 987
andres.jaadla@rakvere.ee
Brüssel


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit