Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


EL Regioonide Komitee võttis vastu Kallasvee arvamuse Armeenia teemal
Print

EL Regioonide Komitee võttis vastu arvamuse “Idapartnerluse algatuse rakendamine Armeenias ning Armeenia ja Euroopa Liidu kohalike ja piirkondlike omavalitsuste koostöö arendamine”. Arvamuse koostajaks oli Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni liige Teet Kallasvee (Haapsalu Linnavolikogu liige).


EL Regioonide Komitee Eesti delegatsioon
PRESSITEADE
02.12.2010

EL Regioonide Komitee võttis vastu arvamuse “Idapartnerluse algatuse rakendamine Armeenias ning Armeenia ja Euroopa Liidu kohalike ja piirkondlike omavalitsuste koostöö arendamine”. Arvamuse koostajaks oli Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni liige Teet Kallasvee (Haapsalu Linnavolikogu liige).

EL Regioonide Komitee võttis täna vastu arvamuse, milles ootab, et Armeenias tegutsevad või Armeeniaga koostööd tegevad ELi institutsioonid ja esindajad on täielikult pühendunud sellele, et tuua Armeenia ELile lähemale, ning aitavad kaasa riigi majanduslikule ja poliitilisele arengule, sealhulgas lihtsamale juurdepääsule Euroopa Liidule. Regioonide Komitee nimel koostas arvamuse komitee Eesti delegatsiooni liige Teet Kallasvee.

Regioonide Komitee rõhutab oma arvamuses, et võttes arvesse, et Armeenial seisavad ees mitmed tähtsad reformid, sealhulgas kohalike omavalitsuste pädevuse ja finantseerimisega seotud reformid, samuti suurem osasaamine välismaistest nõustamis- ja rahastamisprogrammidest, et püüda aidata Armeenial mineviku totalitarismi ja käsumajanduse tingimustest üle saada, peab komitee oluliseks, et Armeenia võimud tagaksid võimalikult suure läbipaistvuse ja inimeste võimalikult suure kaasatuse reformiprotsessidesse. Samuti tervitab komitee Armeenia võimude, sealhulgas vabariigi presidendi aktiivset osalemist Euroopa naabruspoliitika ja idapartnerluse programmide realiseerimisel kohalikul ja piirkondlikul tasandil.

Kallasvee lisas, et kogu arvamuse koostamise perioodil oli dokumendi vastu väga suur huvi nii Armeenia, kui ka Aserbaid¸aani Brüsseli esinduste poolt. Viimases faasis liitusid siia veel ka Türgi esindajad. Selleks et lõpuni mõista Armeenia praegust olukorda ja selle poliitilisi arengusuundi, tuleb mõista riigi rahutut ajalugu ja 20. sajandi alguses Armeeni rahva vastu toime pandud genotsiidi traumaatilist kogemust.

Arvamuse koostamisel oli eksperdiks Lõuna-Kaukaasia spetsialist professor Toomas Alatalu, kes arvamuse koostamise perioodil sai Armeenia Avetik Mkrtchyani Õigusülikooli auprofessoriks.

Regioonide Komitee on poliitiline kogu, mis võimaldab kohalikel ja piirkondlikel omavalitsustel väljendada oma seisukohti Euroopa Liidu südames.

Komitee loodi 1994. aastal selleks, et tegeleda kahe peamise küsimusega. Esiteks on mõistlik anda kohalikele ja piirkondlikele esindajatele võimalus kaasa rääkida ELi õigusaktide koostamisel, kuna ligi kolm neljandikku ELi õigusaktidest rakendatakse kohalikul ja piirkondlikul tasandil. Teiseks pani mõtlema asjaolu, et EL liikus täie hooga edasi, kuid selle kodanikud jäeti tahaplaanile. Üks viis selle lõhe ületamiseks oli kaasata kodanikele kõige lähemal asuv ning valitud esindajaid koondav valitsemistasand.

Eesti delegatsiooni liikmete poolt koostatud arvamused EL Regioonide Komitees:
- CdR 68/2007, ECOS IV 015 Majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjoni arvamus „Ühenduse töötervishoiu ja tööohutuse strateegia aastateks 2007–2012”, raportöör Uno Silberg.

- CdR 22/2008 DEVE IV 024 Säästva arengu komisjoni arvamus „Euroopa Liidu integreeritud merenduspoliitika“, raportöör Saima Kalev.

- CdR 84/2009 ECOS IV 034 Majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjoni arvamus „Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi loomine“ muutmine, raportöör Uno Silberg.

- CdR 146/2009 COTER-IV-026 Territoriaalse ühtekuuluvuspoliitikakomisjoni arvamus “Transpordi jätkusuutlik tulevik: kuidas kujundada integreeritud, tehnoloogiapõhist ja kasutajasõbralikku transpordisüsteemi”, raportöör Väino Hallikmägi.

- CdR 20/2010 ECOS V 003 Majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjoni arvamus „Äriregistrite ühendamine“, raportöör Uno Silberg

Lisainfo:
Teet Kallasvee

Kaimo Käärmann-Liive
EL Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni koordinaator

06.12.2010

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit