Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2010


ELL: Linnade Liit paneb Euroopa Nõukogu raporti ümarlauale
Print

Eesti Linnade Liidu Volikogu otsustas teha Vabariigi Presidendile ettepaneku võtta Euroopa Nõukogu kohalike omavalitsuste kongressi soovitused arutamiseks presidendi ümarlauale.

Pressiteade
02.12. 2010

ELL: Linnade Liit paneb Euroopa Nõukogu raporti ümarlauale

Eesti Linnade Liidu Volikogu otsustas teha Vabariigi Presidendile ettepaneku võtta Euroopa Nõukogu kohalike omavalitsuste kongressi soovitused arutamiseks presidendi ümarlauale.

Euroopa Nõukogu Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) äsja kinnitatud raport kohalikust demokraatiast Eestis ning ettepanekud olukorra lahendamiseks märgistavad selgelt seni lahendamata jäetud probleemid Eesti kohaliku demokraatia ja omavalitsuste autonoomia korralduses.

Kongressi soovitused puudutavad tõsises toonis riigi ja omavalitsuste tasakaalustamata suhet maksustamise õiguses ja maksutulude jaotuse proportsioonides, samuti majanduskriisi tagajärgede leevendamiseks meetmete rakendamist ning keskvõimu ja omavalitsuste vaheliste laiaulatuslike konsultatsioonide algatamise vajadust. Kongressi soovitused tuginevad Euroopa Kohalike Omavalitsuse Harta demokraatlike põhimõte järgimise vajadusele.

Raportis on ühtlasi fikseeritud Kongressi taotlus, et Eesti ametivõimud teavitaksid Kongressi raporti soovituste põhjal ellu viidud meetmetest.

Raporti kinnitanud Euroopa Nõukogu Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongress on Euroopa Nõukogu üks organitest Ministrite Komitee ja Parlamentaarse Assamblee kõrval. Kongressi peamine eesmärk on kaitsta ja suurendada Euroopa kohalike ja piirkondlike omavalitsusorganite poliitilist, haldus- ja finantsautonoomiat, õhutades keskvõimu arendama kohalikku demokraatiat ja rakendama toetuspõhimõtet.

Eesti ühines Euroopa Nõukoguga 14. mail 1993. Euroopa Nõukogu on Euroopa organisatsioon, mille peamised eesmärgid on inimõiguste, õigusriigi põhimõtete ning demokraatia kaitsmine ja edendamine. Euroopa Nõukogu tegevus on konkretiseerunud euroopa põhiväärtusi kandvate konventsioonidega, millest lähtuvalt kooskõlastatakse ja ühtlustatakse liikmesriikide õigusakte. Konventsioonidest on tuntumad Euroopa inimõiguste konventsioon, Euroopa sotsiaalharta, Euroopa kultuurikonventsioon ning Euroopa kohaliku omavalitsuse harta.

CLRAE REC 294: Congress of Local and Regional Authorities - Local democracy in Estonia


Täiendav info:
Jüri Võigemast

ELL tegevdirektor


02.12.2010

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit