Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Rakvere linnapea – uued transpordisüsteemid on energiatõhusad, kuid hetkel omavalitsustele liialt kallid
Print

EL Regioonide Komitee foorumil esinenud volinik Barnieri sõnul ei ütle komisjon, kuidas omavalitsused peavad pakkuma avalikke teenuseid. Foorumil üht töötuba juhtinud Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul on ühiskondlik transport tulevikus energiasäästlik, kuid hetkel on need lahendused kallid.

EL Regioonide Komitee korraldas 30. novembril foorumi, mille arutelude keskmes olid kohalike ja piirkondlike majandussüsteemide uued väljavaated. Euroopa Komisjoni siseturu ja teenuste volinik Michel Barnier oli kutsutud selgitama tema algatatud EL siseturu reformi mõju kohalikele ja piirkondlikele omavalitsustele. Volinik selgitas, et Komisjon ei avalda mingit survet riikidele või kohalikele omavalitsustele avalike teenuse pakkumise vormi osas ning rõhutas, et Komisjoni jaoks on asutusesisene teenuste pakkumine (in-house) igati aktsepteeritav. Veel kinnitas volinik, et EL siseturg on sotsiaalne turg, mida on vaja reguleerida.

Foorumi ühte töögruppi teemal “Säästlikud kohalikud lahendused ühiskondliku transpordi ja energia valdkonnas” juhatas Andres Jaadla, Rakvere linnapea. Jaadla esitles ka oma linna ja seda mida linnas on tehtud, et muuta energiakasutust linnas tõhusamaks.

Tagamaks siseturu tõrgeteta toimimist ning kaupade, isikute ja teenuste vaba ja sujuva liikumise, on oluline ühtse üleeuroopalise transpordisüsteemi loomine, selle tõhususe tagamine ja ühenduspunktide rajamine. Tänapäeva majanduse üheks alustalaks on selle transpordisüsteemi võime liigutada kaupu ja inimesi vastavalt soovidele ja vajadustele nii sujuvalt ja säästlikult kui võimalik ühest kohast teise. “Linnatranspordi ja ühiskondliku transpordi osas laiemalt on olemas väga energiatõhusaid süsteeme, kuid need nõuavad suuri investeeringuid, ja seetõttu on nende rakendamine kohalikul tasandil raskendatud ja seda mitte ainult Eestis,” tõdes Jaadla. “See tähendab, et energiatõhusad transpordisüsteemid ei teki üleöö, kuid see on kindlasti meie tulevik.”

EL Regioonide Komitee on nõuandev poliitiline kogu EL institutsioonidele, mis võimaldab kohalikel ja piirkondlikel omavalitsustel väljendada oma seisukohti Euroopa Liidu küsimustes. Komitee korraldab ka seminare ja arutelusid omavalitsustele olulistel EL teemadel.

Andres Jaadla
Rakvere linnapea


Kaimo Käärmann-Liive
EL Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni koordinaator
kaimo@ell.ee


01.12.2010

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit