Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Välissuhted
 
Koostööorganisatsioonid
EL Regioonide Komitee
Euroopa Nõukogu Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongress
Projektid
  OSI-LGI
    info OSI-LGI projekti ekspertidele
  IMPROVE
Sõprusomavalitsused
Aruanded
Esindus Brüsselis
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Välissuhted > Projektid > OSI-LGI


OSI-LGI projekt
Projekti tulemused

Projekti rahastas OPEN SOCIETY INSTITUTE

Program description in English


Lühike ülevaade projektist "Enhancing Active Participation of the Baltic States' Sub-national Governments in the Process of EU Enlargement" eesti keeles:

Kes olid projekti osapooled?
Mis oli projekti eesmärk?
Kes tegid ja millal?
Oli varem midagi sellist tehtud?
Projekti tulemused


Kes on projekti osapooled?

Eesti Linnade Liit ja Avatud Ühiskonna Instituut (täpsemalt küll võrgustiku alamprogramm Local Government and Public Service Reform Initiative (LGI)) Budapestis. Projekti koordineeris Baltikumis Läti Kohalike Omavalitsuste ja Maavalitsuste Liit. Tagasi

Mis on projekti eesmärk?

Aidata Eesti Linnade Liidul paremini kaitsta kohalike mavalitsuste huve riigi liitumisel Euroopa Liiduga. Kuidas seda teha? Esmalt - hinnata teatud valdkondades Euroopa Liidu mõju Eesti kohalikule omavalitsusele. 7.-8. veebruaril 2002 a. Riias toimunud kohtumisel lepiti kokku, et kolm valdkonda, kus mõjusid hinnatakse, on:

* keskkond;
* regionaalne areng;
* sotsiaal- ja tööhõivepoliitika.

Seega - selgitada EL mõju Eesti kohalikule omavalitsusele nimetatud valdkondades. Projekti lepingus OSI ja ELL vahel on kirjas see nõnda:

National study will include:
a) description of current situation in respective area/topic (references to closed chapters, governmental policy in a particular field, etc.).
b) assessment of the impact on EU membership on sub-national governments in the respective area/topic (e.g. impact of the EU employment policy on activities of local governments as employers, impact of procurement/state aid regulations on business development on local level, e.g.).
c) suggestions for policy development/policy modification on the national/EU level with respect to the impact of EU accession in a respective area/topic and suggestions for actions that should be taken by local government association with respect to the EU accession and the respective area/topic.

Milleks seda teadmist vaja on? Eelkõige oma seisukohtade kaitsmisel suhtlemises riigiga. Nimetatud 3 valdkonda analüüsitai igas Balti riigis ning projekti üheks eesmärgiks oli ka ühtse Balti uuringu läbiviimine selgitamaks, millistes valdkondades EL mõju omavalitsustele on suurim, millised on sellega seoses probleemid. Milleks seda vaja on? Näiteks loob see teadmine eelduse ühiseks Balti omavalitsusi esindavate rganisatsioonide lobby-tööks Brüsselis. Loomulikult on nimetatud 3 valdkonda liiga laiad, et nende raames kõigega tegeleda. 6.-7.veebruaril 2003 toimus Riias Balti ekspertide ühine nõupidamine, kus täpsustatati teemade ring ning metoodika, et analüüsid oleks hiljem ühildatavad. Tagasi

Kes teevad ja millal?

Üldiselt - igat valdkonda uurib igas Balti riigis üks ekspert (kokku on seega projekti raames 3 x 3 =9 eksperti). Projekti ametlik algus oli detsember 2002 ning lõpp jaanuaris 2004. Eksperdid said mõjude analüüsi oma valdkonnas valmis 2003 aasta lõpuks ning projekti lõppkonverents toimus detsembris 2004 Riias.

Eestis analüüsisid valdkondi:

* keskkond - Monika Prede;
* regionaalne areng - Mihkel Juhkami;
* sotsiaal- ja tööhõivepoliitika - Ille Allsaar ja Tiit Kirss Tagasi

On varem midagi sellist tehtud?

LGI oli varem sarnast projekti toetanud Poolas, Ungaris, Slovakkias ja Tšehhis ning need lõppesid märtsis 2002. Mainitud projekti käigus analüüsiti EL mõjusid kohalikule omavalitsusele järgmistes valdkondades:

* regionalism and regional development;
* employment on local level and the impact of EU enlargement;
* EU enlargement and e-governance;
* EU enlargement and local government related law harmonization.

Mõningate 'national study'-dega sellest projektist saab tutvuda sellel leheküljel. Tagasi

Projekti tulemused

Projekti tulemused (valdkondade analüüsid) asuvad http://portaal.ell.ee/4652.
Tagasi

Kaimo Käärmann 20. mai, 2004


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit