Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


Riias arutletakse üleeuroopalise transpordivõrgu ja Euroopa transpordikoridoride tuleviku üle
Print

17. sept. Riias toimuval seminaril arutatakse, kuidas kohalikud ja piirkondlikud omavalitsused saavad panustada EL reformidesse, mille sisuks on üleeuroopalise transpordivõrgu poliitika uuendamine. Majandusliku, sotsiaalse ja territoriaalse ühtekuuluvuse ühendamise teel soovivad EL liikmesriigid ellu viia kõige ambitsioonikama infrastruktuuriprojekti Euroopas.

PRESSITEADE

Riias arutletakse üleeuroopalise  transpordivõrgu ja Euroopa transpordikoridoride  tuleviku üle.

Täna   toimub Riias Euroopa Regioonide Komitee seminar teemal üleeuroopalise  transpordivõrgu ja Euroopa transpordikoridoride tuleviku üle.

TEN-T on euroopa poliitika, et saavutada Euroopa ambitsioonikaim infrastruktuur, mille eesmärgiks on kindlustada majanduslik, sotsiaalne ja territoriaalne sidusus.

Seminari  töö toimub komes sessioonis. Esimene sessioon keskendub  võimalikele valikutele TENi uute strateegiliste juhiste väljatöötamiseks, mis põhinevad mitmetel piirangutel nagu näiteks keskkonnamõjude, liiklusskeemide, tehniliste ja kultuuriliste barjääride omavahelisele ühendamisele.

Teine session on pühendatud Euroopa Liidu piirialade perspektiivile, keskendudes eriti TEN-T projektide välisdimensioonidele ja ühenduvusaspektidele ja makroregionaalsete strateegiate arengule.

Kolmas session toob välja kohalike ja piirkondlike esindajate ootused ja soovitused TEN-T projektide rahastamise ja rakendamise osas. Sellejärgselt ilmuv 2010 Transport White paper on dokument, mis kehtestab Euroopa transpordipoliitika kava aastateks 2010-2020.

Seminarist osa võtva  Rakvere Linnapea  Andres Jaadla sõnul on nii üleeuroopaliselt kui ka siseriiklikult  hästi  toimivad transpordivõrgustikud  linnade ja regioonide   arengu  aluseks. Rakvere, kui Põhja-Eesti olulise  tõmbekeskuse  ümbruses on viimastel aastatel teedevõrk oluliselt paranenud. Rakvere arengu mõistes on oluline, et märkimisväärsed Euroopa teedeinvesteeringute rahad on suundunud viimasel aastatel ka  Tallinn - Narva  suunda, mis loob täiendavad võimalused nii Rakverele kui teistele Virumaa linnadele. Transpordikorralduse eesmärgiks  tulevikus ei ole mitte ainult teedevõrgu korrastamine vaid ka  säästlik, tõhus ja energiasõbralik transport.   

Rakvere linna plaanides on aastatel  2011- 2012 rajada  ca 20 milj  krooni eurorahastuse abil korralik, kergliiklusteedega varustatud teedevõrk Lennuki tn. ettevõtluspiirkonna tarbeks, lisas Jaadla.

Eestit esindavad Riia seminaril  lisaks Andres Jaadlale  Regioonide Komitee liikmed Väino Hallikmägi ja Saima Kalev. 
 
Otse  Riiast

Andres Jaadla

-------

Lisainfo
Andres Jaadla
+372 52 03 987
andres.jaadla@rakvere.ee

17.09.2010

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit