Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


III Hiina - Euroopa Foorum keskendus sotsiaalsete gruppide dialoogile
Print

Kõrgetasemelisest  III Hiina -Euroopa foorumist osa võttev Rakvere linnavolikogu aseesimees ja  Euroopa Regioonide Komitee ENVE komisjoni liige Andres Jaadla  osales foorumi töörühmas „ City, Territory and Sustainble Develoment”.

Pressiteade

Hiina  -  III  Hiina - Euroopa  Foorum  keskendus  sotsiaalsete  gruppide dialoogile

12 -  14  juulini  201o toimus Hong Kongis  III Hiina -  Euroopa Foorum.


Kõrgetasemelisest  III Hiina -Euroopa foorumist osa võttev Rakvere linnavolikogu aseesimees ja  Euroopa Regioonide Komitee ENVE komisjoni liige Andres Jaadla  osales foorumi töörühmas  „ City, Territory and Sustainble Develoment”.

A.Jaadla sõnul on oluline ,et  Euroopa Regioonide Komitee liikmed  arutavad linnadevahelisi arenguid nii Euroopas kui ka kontinentidevahelisel tasandil ning  saavad edasi anda Euroopa  omavalituste kogemusi ka  Hiina kolleegidele  ning samas on palju õppida ka kiiresti arenevatelt  Hiiina linnadelt.

Foorumi avamisel ütles  tunnustatud Hiina  mõtleja - professor  Jt Baocheng oma  sisukas ja analüütilises kõnes, et Hiina kiire arengu märksõnadeks saab olema  kiire säästvale arengule suunatud majandusmudel.  Tuleb aru saada et areneda  ja kiiresti areneda saavad  vaid need riigid, kes omavad selleks  ressurssi –  energiaressurssi  ja lahenduseks on siin  vaid -  taaskasutavad energiaressursid - päikese, tuule, tuuma jt energia liigid.

„Hiina tulevik on lähiaastatel on  kiirelt arenev energiasäästlik majadusmudel , mida saab kokku võtta  märksõnadega  - madal energiatarve ja tark energiatarve, mis baseeruvad taastuvatel energiaressursidel – see on Hiina jätkuva  kiire arengu alus,"  sõnas professor.

Foorumi üheks peaeesinejaks oli tänasel foorumit  kokkuvõtvas osas  Euroopa Regioonide  Komitee peasekretär Dr. Gerhard Stahl.

Hr. Stahl keskendus oma  kõnes  Euroopa ja Hiina koostööle ja seda nii  kontinentaalsel,  linnade ja regioonidevahelisel  kui ka inimestevahelisel tasandil.Euroopa ja Hiina vahel on ca 35 aastat    ametlikke suhteid , aga me tunne teineteist – asume tegelikult üksteisest  kaugemal, kui peaksime olema  ja seda just  sotsiaalsete ja inimlike suhete pinnal. Me näeme kiireid muutusi nii Hiinas kui ka Euroopas. Euroopa Liit on  6  liikmest kasvanud  nüüdseks on 27 liikmeni,  On ühine raha ja maailma üks suurimaid siseturge. Ka Hiina linnad ja regioonid on kiiresti arenenud  - on aga vaja teada  rohkem mõlemast  poolest,  üksteist  paremini tundma õppida. Sotsiaalne dialoog on oluline ja seda ülesaanet on see  foorum  väga hästi täitnud.  – sõnas Stahl.

Hr. Stahl rõhutas eriliselt oma kõnes , et oluline märksõna Hiina ja Euroopa suhetes on – Usaldus. Usaldus linnade , regioonide ja inimeste vahel.

Andres Jaadla
Regioonide komitee
ENVE  komisjon

Otse  Hong Kong

Pildil- A. Jaadla.,  Euroopa Regioonide Komitee peasekretär  Dr. Gerhard Stahl.

foto1

foto2

14.07.2010

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit