Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


EL Regioonide Komitee võttis vastu arvamuse Euroopa Komisjoni rohelise raamatu osas äriregistrite ühendamise kohta. Arvamuse koostas Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni liige Uno Silberg (Kose Vallavolikogu liige).
Print
10.06.2010
EL Regioonide Komitee võttis 85. istungijärgul Brüsselis vastu arvamuse selle kohta, kuidas peaks Euroopa Liidus edendama äriregistrite piiriülest koostööd, et EL siseturg tõhusalt toimiks ning tagada majanduskasvu jaoks oluline ettevõtete liikuvus läbi registrite integreerimise, võimaldades kogu Euroopa Liidus võrdset juurdepääsu teabele.

PRESSITEADE

10.06.2010

EL Regioonide Komitee võttis vastu arvamuse Euroopa Komisjoni rohelise raamatu  osas äriregistrite ühendamise kohta. Arvamuse koostajaks oli Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni liige Uno Silberg (Kose Vallavolikogu liige).

EL Regioonide Komitee võttis 85. istungijärgul Brüsselis vastu arvamuse selle kohta, kuidas peaks Euroopa Liidus edendama äriregistrite piiriülest koostööd, et EL siseturg tõhusalt toimiks ning tagada majanduskasvu jaoks oluline ettevõtete liikuvus läbi registrite integreerimise, võimaldades kogu Euroopa Liidus võrdset juurdepääsu teabele. Regioonide Komitee nimel koostas arvamuse komitee Eesti delegatsiooni liige Uno Silberg, kellele see oli juba kolmandaks korraks komitee nimel arvamus koostada. Arvamus koostamisel aitas Uno Silbergi eksperdina Urmas Volens advokaadibüroost Sorainen.

Arvamuses juhib Regioonide Komitee tähelepanu sellele, et äriregistrite ülesanne on ettevõtja andmete (nt ettevõtja õiguslik vorm, asukoht, kapital ja seadusjärgsed esindajad) registreerimine, läbivaatamine ja salvestamine ning nende andmete üldsusele kättesaadavaks tegemine. Regioonide Komitee tunnistab äriregistrite tähtsust siseturu tõhusa toimimise tagamisel ja tõdeb, et äriregistritevahelise ühenduse puudumine takistab ettevõtete piiriüleseid toiminguid ja muudab peaaegu võimatuks ettevõtte asukohamuutmise ELis. See on peamine takistus sellele, et tekiks tõeline riikide ja piirkondade konkurents ettevõtjate ligimeelitamiseks. Uno Silberg kutsub oma arvamuses komitee nimel Euroopa Komisjoni üles tegema ettepaneku õigusliku raamistiku kohta, et asendada äriregistrite vaheline praegune vabatahtlik süsteem.

Ühendatud äriregistrite süsteem looks ühtse otsingusüsteemi standardiseeritud andmetega, mis aitab ettevõtjatel majandustegevuse raames saada oma partnerite kohta infot. Uus raamistik peaks suutma täielikult ära kasutada praegu kättesaadava IT-tehnoloogia. Teave tuleks teha kättesaadavaks tasuta või mõõduka tasu eest.  Raportööri sõnutsi oleks üle-euroopaline elektrooniline identifitseerimisvahend koos digitaalse allkirja täieliku kasutamisega abiks äriregistrite ühendamisel.

Silberg lisas, et Eesti seisukohalt on oluline, et VKE-d, kes EL-s väljaspool Eestit tegutsedes peavad saama kiiret ja asjakohast infot ja abi, seda täna tihti teistes riikides ei saa. Uus õiguslik ja siduv raamistik äriregistrite toimimisele EL-s, koos vajaliku toetava IT lahendusega, lahendaks aga paljud infoliikumisega seotud küsimused, mis täna on muu hulgas takistuseks ettevõtete liikumisel turgudele väljaspool Eestit.

 -- -- --

Regioonide Komitee on poliitiline kogu, mis võimaldab kohalikel ja piirkondlikel omavalitsustel väljendada oma seisukohti Euroopa Liidu südames.

Komitee loodi 1994. aastal selleks, et tegeleda kahe peamise küsimusega. Esiteks on mõistlik anda kohalikele ja piirkondlikele esindajatele võimalus kaasa rääkida ELi õigusaktide koostamisel, kuna ligi kolm neljandikku ELi õigusaktidest rakendatakse kohalikul ja piirkondlikul tasandil. Teiseks pani mõtlema asjaolu, et EL liikus täie hooga edasi, kuid selle kodanikud jäeti tahaplaanile. Üks viis selle lõhe ületamiseks oli kaasata kodanikele kõige lähemal asuv ning valitud esindajaid koondav valitsemistasand.


Eesti delegatsiooni liikmete poolt koostatud arvamused EL Regioonide Komitees:

1. CdR 68/2007, ECOS IV 015 Regioonide Komitee arvamus teemal "Ühenduse töötervishoiu ja tööohutuse strateegia aastateks 2007-2012", raportöör Uno Silberg.
2. CdR 22/2008 DEVE IV 024 Regioonide Komitee arvamus teemal "Euroopa Liidu integreeritud merenduspoliitika", raportöör Saima Kalev.
3. CdR 84/2009 ECOS IV 034 Regioonide Komitee arvamus teemal "Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi loomine" muutmine, raportöör Uno Silberg.
4. CdR 146/2009 COTER IV 026 Regioonide Komitee arvamus teemal "Transpordi jätkusuutlik tulevik: kuidas kujundada integreeritud, tehnoloogiapõhist ja kasutajasõbralikku transpordisüsteemi", raportöör Väino Hallikmägi
5. CdR 20/2010 ECOS V 003 Regioonide Komitee arvamus teemal "Äriregistrite ühendamine", raportöör Uno Silberg


Lisainfo:
Regioonide Komitee pressiinfo

Uno Silberg
EL Regioonide Komitee fraktsiooni "Euroopa Allianss" ase-esimees


Kaimo Käärmann-Liive
EL Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni koordinaator
kaimo@ell.ee

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit